Naga MarketsKruk miał wstępnie 127 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2021 rokuSkonsolidowany zysk netto wypracowany przez Kruka wyniósł 127 mln zł w I kwartale 2021 roku, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Kruk przedstawia swoje wyniki finansowe w I kw. 2021 r.

Wstępna EBITDA gotówkowa Grupy Kruk za I kw. br. wyniosła 364 mln zł i była o 12% większa r/r, podano również.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Nieustannie ciężko pracujemy nad poprawą efektywności naszych procesów oraz nowymi inwestycjami – co, jak widać po wstępnych wynikach, jest dobrą drogą. Pierwszy kwartał to rekordowe spłaty i nakłady, które przekroczyły nasze budżetowe założenia, a szacowany wynik netto jest powyżej konsensusu rynkowego” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Ostateczne wyniki finansowe zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie grupy kapitałowej Kruk za I kwartał 2021 roku, którego publikacja została przewidziana na 24 maja 2021 roku.

Kruk podwyższył rekomendację wypłaty dywidendy do 11 zł na akcję z 8 zł

Zarząd Kruka podjął uchwałę dotyczącą zmiany rekomendacji akcjonariuszom wypłaty dywidendy, podwyższając ją do 11 zł na akcję z wcześniej proponowanych 8 zł, podała spółka.

“Zarząd spółki podjął uchwałę dotyczącą zmiany rekomendacji zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu spółki kwoty wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy spółki z kwoty 8 zł do kwoty 11 zł na jedną akcję. Wypłata nastąpi z zysku netto spółki osiągniętego w 2020 roku, powiększonego o kwoty przeniesione z utworzonego z zysków kapitału zapasowego” – czytamy w komunikacie.

Rekomendacja co do wypłaty oraz wysokości dywidendy uwzględnia obecną sytuację finansową oraz dalszą realizację strategii, planów i perspektyw rozwoju grupy kapitałowej Kruk, podkreślono.

“Po I kwartale 2021 roku zdecydowaliśmy się podwyższyć naszą wcześniejszą rekomendację wypłaty dywidendy do akcjonariuszy do 11 zł za akcję. Podwyższając dywidendę, jednocześnie bierzemy aktywny udział we wszystkich przetargach na nowe portfele. W naszej 10-letniej historii na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie po raz siódmy z rzędu podzielimy się z akcjonariuszami dochodem, tym razem wypłacając około 206 mln zł. Nasza sytuacja finansowa jest obecnie bardzo dobra i jesteśmy w stanie zarówno podzielić się zyskiem z inwestorami, jak i nabywać nowe portfele wierzytelności. Nasz apetyt co do kolejnych inwestycji, po wstępnych wynikach I kwartału, istotnie wzrósł” – powiedział prezes Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

invest

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here