Naga MarketsOstatnie tygodnie przyniosły hossę nie tylko dla warszawskich blue chipów, ale także na mWIG 40. Indeks odwzorowujący notowania spółek o średniej wielkości kapitalizacji rynkowej znajduje się obecnie na najwyższych poziomach od niemal dekady, a jedną z najciekawszych firm z tego segmentu jest Kruk.


Notowania tej firmy windykacyjnej w ciągu minionych 12 miesięcy wzrosły o niemal 100 PLN. Jeśli popatrzeć szerzej to od 4 lat mamy do czynienia z trendem wzrostowym. W ujęciu krótkoterminowym widać większe zawirowania. Po ustanowieniu historycznych szczytów na poziomie 253 PLN w III kwartale ubiegłego roku doszło do większego cofnięcia – nastąpił re-test poziomu 195 PLN, który wcześniej służył za opór.

Te artykuły również Cię zainteresują
Był to przełomowy moment, gdyż od tej pory inicjatywa została ponownie przejęta przez byki. Notowania spółki poruszają się konsekwentnie wzdłuż kanału wzrostowego. Dlatego też na ten moment scenariuszem bazowym jest ruch w stronę poziomu 253 PLN. Dopiero wybicie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego mogłoby doprowadzić do większej korekty. W takim przypadku najbliższym wsparciem powinna być 100-dniowa średnia krocząca (kolor pomarańczowy), a w przypadku nasilającej się przewagi strony podażowej „twardą podłogą” dla spadków będzie poziom 195 PLN.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

qauvgvfje2swve2haczc_1484172302758krukKruk ma za sobą bardzo udany rok. Firma zakupiła niemal 100 portfeli wierzytelności za sumę 1,3 mld PLN o wartości przekraczającej 16 mld PLN. Co więcej, Kruk pochwalił się bardzo dobrym wynikiem w kwestii spłacalności dotychczasowych wierzytelności – tutaj odnotowano wynik na poziomie 992 mln PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here