Naga Markets

Kruk ma zabezpieczone finansowanie, utrzyma niski poziom zadłużeniaWarszawa, 08.09.2022 (ISBnews) – Kruk ma zabezpieczone finansowanie i nie będzie znacząco zwiększać zadłużenia, poinformował wiceprezes Michał Zasępa.

“Mamy zabezpieczone finansowanie na ten rok. Jeżeli zajdzie taka potrzeba będziemy aktywni na polskim rynku obligacji, jeśli będzie trzeba będziemy emitowali obligacje za granicą” – powiedział Zasępa podczas konferencji prasowej.Podkreślił, że kapitał własny wciąż będzie jednak istotnym źródłem finansowania dla spółki. Kapitał własny stanowił 45% źródeł finansowania grupy Kruk na koniec I poł. 2022 r.

“Ten udział systematycznie spada i będzie spadał, ale nie będzie to spadek znaczący, będzie się on kształtował w okolicach 40%” – powiedział Zasępa.

Przypomniał, że Kruk zwiększył łączną wartość dostępnych linii kredytowych o kwotę 316 mln zł do poziomu 2,6 mld zł. W tym samym okresie Kruk wyemitował łącznie 450 mln zł obligacji, a w sierpniu kolejne 60 mln zł pięcioletnich obligacji prospektowych serii AM4 o zmiennym oprocentowaniu WIBOR 3M + 3,3%. Kruk spłacił 394 mln zł obligacji w I poł. 2022 r.

Wiceprezes podkreślił, że stosunkowo niski poziom zadłużenia sprawia,że spółka ma dużą przestrzeń do pozyskania finansowania zewnętrznego.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here