Naga MarketsKruk ma umowę na portfel wierzytelności od GNB o wartości nom. 839 mln złProkura NS FIZ – spółka zależna Kruka – zawarła umowę zakupu portfeli wierzytelności detalicznych od Getin Noble Bank o wartości nominalnej 839 mln zł, podała spółka.

“Kilka dni temu informowaliśmy rynek o wygranej w przetargu, a teraz sfinalizowaliśmy tę transakcję. Właśnie podpisana umowa na zakup portfeli wierzytelności detalicznych niezabezpieczonych to jedna z największych inwestycji Kruka na rynku polskim od kilku lat. Rynek sprzedaży wierzytelności w Polsce otworzył się po wiosenno-letnich miesiącach przestoju. Jesteśmy zadowoleni, że ostatni kwartał jest tradycyjnie intensywny.  To jest mocna przesłanka,  by nadchodzący rok był lepszy pod względem podaży portfeli i KRUK jest na to przygotowany. Nie zwalniamy tempa i mocno zmotywowani wchodzimy w kolejny rok” – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,25 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here