Naga MarketsKruk ma ambicję dokonać po 1,5 mld zł inwestycji w 2021 i 2022 rokuWarszawa, 04.11.2021 (ISBnews) – Kruk spodziewa się znaczącego przekroczenia 1 mld zł wartości inwestycji w nowe portfele w 2021 r. i ma ambicję wpisania się w oczekiwania analityków, mówiące o 1,5 mld zł inwestycji w bieżącym i przyszłym roku, poinformowali członkowie zarządu. Realizacja tego celu w 2021 r. jest według nich realistyczna.

“Analitycy zaczęli zgodnie pisać o 1,5 mld zł i naszą ambicją jest wpisać się w te analityczne prognozy. Liczcie się, że istotnie przebijemy kwotę 1 mld zł inwestycji w tym roku” – powiedział prezes Piotr Krupa podczas konferencji prasowej.“Naszą ambicją jest sprostać tym oczekiwaniom analityków w tym roku i w przyszłym” – dodał członek zarządu Michał Zasępa, odnosząc się do wartości 1,5 mld zł inwestycji.

Ocenił, że ten cel na 2022 r. jest “ambitny”, a na 2021 r. – uwzględniając to, co już spółka wie – jest to cel bardziej “realistyczny” niż “ambitny”.

Kruk w trzech kwartałach 2021 r. zainwestował 935 mln zł, tj. więcej o 728% r/r. Kruk inwestował głównie w portfele detaliczne niezabezpieczone przede wszystkim w Polsce, ale również we Włoszech, Hiszpanii, Rumunii, Czechach i na Słowacji.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | gpw notowania | forex broker | notowania lpp | allegro cena akcji | co z kursem franka | bankomat blik |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here