Naga MarketsKruk kupił portfel wierzytelności od grupy BNP Paribas o wartości 82 mln euroInvestCapital – spółka zależna Kruka – nabyła portfel niezabezpieczonych wierzytelności detalicznych oraz średnich i małych przedsiębiorstw od jednego z banków należącego do grupy kapitałowej BNP Paribas o łącznej wartości nominalnej ok. 82 mln euro (ok. 372 mln zł), podał Kruk. “Ostatni kwartał roku zawsze był najintensywniejszy pod kątem przetargów i naszych zakupów, tak się dzieje i w tym roku – oczywiście skala jest mniejsza niż w latach ubiegłych, ale adekwatna do sytuacji.

Właśnie wygrany portfel hiszpański składa się głównie ze spraw detalicznych niezabezpieczonych, podobnie jak inwestycje w Rumunii

Natomiast zakupione portfele polskie stanowią wierzytelności korporacyjne zabezpieczone. Jesteśmy zadowoleni z tych transakcji i przygotowani na obsługę nowozakupionych spraw w Polsce, Rumunii i Hiszpanii” – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łączna suma wierzytelności, które zostały lub mają być nabyte od podmiotów należących do grupy kapitałowej BNP Paribas przez Grupę Kruk w IV kwartale 2020 do dziś wyniosła 816 mln zł wartości nominalnej, wliczając powyższą transakcję oraz transakcje na rynku polskim i rumuńskim, podano także.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,25 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here