Naga MarketsKruk [KRU], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaLider rynku windykacji w Polsce, spółka Kruk pokazała w miniony piątek raport za III kwartał. W tym okresie spółka odnotowała 54 mln zł zysku netto, wynika z szacunkowych danych. Zdaniem spółki, jest to bardzo mocny wynik w kontekście pandemii. Ponadto w trzecim kwartale spółka wypracowała bardzo wysoki wynik EBITDA, o 8% wyższy niż rok temu. Sumując wyniki za wszystkie trzy kwartały, od początku roku spółka wypracowała około 34 mln zł zysku netto, a EBITDA sięgnęła 915 mln zł.

  • Kruk z 54 mln zł zysku netto w III kwartale
  • Spółka zadowolona z wyników
  • Unimot wyceniony na 32 zł

Spółka w komunikacie podała także, że podjęła decyzję o utworzeniu rezerw w wysokości 58 mln zł na odroczony podatek dochodowy. Spoglądając na wykres, widać że spółka nie uniknęła rynkowej, dość panicznej wyprzedaży.

Te artykuły również Cię zainteresują

Kruk wraca w okolice 100 zł

Powodem są olejne obostrzenia i ryzyko pełnego lockdownu. Od marca spółka jednak dużo zyskała, choć nie udało się przekroczyć linii bessy. Obecnie wydaje się, że kurs będzie spadać do okolic 100 zł.

kruk

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Unimot traci w szybkim tempie

Paliwowa spółka Unimot otrzymała w piątek rekomendację od DM BOŚ, w której analitycy wycenili akcje firmy na poziomie 32 zł. Jest to mocne ścięcie wcześniejszej wyceny przy 45 zł. Utrzymane zostało zalecenie trzymania akcji. Powodem obniżenia wyceny są pesymistyczne prognozy wyników finansowych. Zresztą, jakiś czas temu sama spółka wydała komunikat, że może być trudno zrealizować wcześniejsze zapowiedzi. Powodem jest pandemia, słaby popyt na paliwa i niskie marże.

unimot

“Wcześniej kilkakrotnie sygnalizowaliśmy ryzyka dotyczące premii lądowych i niestety te ryzyka się teraz materializują. Konkurencja na polskim rynku paliw zaostrza się w związku z kiepskimi warunkami rafineryjnymi, co z kolei skutkuje obniżeniem premii lądowych” – podano w uzasadnieniu. DM BOŚ prognozuje, że w tym roku Unimot wypracuje 31,7 mln zł EBITDA wobec 75,2 mln zł w 2019 r., a przychody spadną do 4,07 mld zł z 4,45 mld zł rok wcześniej. Nieciekawie wygląda wykres tygodniowy, sugerujący możliwe dalsze spadki.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here