Naga MarketsKruk działa na rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce i Rumunii.

kruk
źródło xStation 5

Do połowy 2017 roku spółka przyzwyczaiła akcjonariuszy do niemal nieustannego wzrostu notowań. Sytuacja zmieniła się w połowie 2017 roku, kiedy cena zaczęła spadać. Z początku uważano to za korektę, która jednak z czasem przybierała na sile. Dziś można mówić o trendzie spadkowym. Na wykresie tygodniowym widać, że cena dociera do pewnego wsparcia okolic 140-145 zł opartego o dołki z 2015 i 2016 roku. Pojawi się więc potencjalna szansa na odbicie. Warto także zauważyć jak dobrze respektowana jest linia trendu. Szukając sygnału na kupno, wydaje się, że warto obserwować tę linię i czekać na jej przełamanie. Co do samych fundamentów, należy podkreślić, że generalnie spółka ma zdolność generowania pozytywnych wyników finansowych i z tego też powodu kurs rósł przez wiele lat. Silna przecena nie powinna więc dziwić, tym bardziej na tle słabości całego parkietu.

Impulsem do spadków był chyba raport za ostatni kwartał 2017 roku, który wypadł bardzo słabo. Jeżeli jednak spojrzymy na aktualne wyniki, to trzeci kwartał ubiegłego roku wypadł pozytywnie. Niemal 90 mln zysku netto przy 288,6 mln zł przychodów – to wyniki lepsze niż przed rokiem. W sumie przez trzy kwartały spółka wypracowała 279,11 mln zł zysku oraz 893,51 mln zł przychodów. Tu wynik jest nieco słabszy niż przed rokiem. Najbliższy raport poznamy 7 marca, będzie to roczne sprawozdanie. Spółka planuje intensywnie inwestować i przeznaczać spore sumy na zakupy nieruchomości. W ostatnim kwartale było to aż 65% więcej niż przed rokiem. Bardzo ambitnie, może nawet zbyt ambitnie wygląda strategia spółki na 6 lat. Zakłada ona 700 mln zł zysku netto w 20124 roku, co ma zostać osiągnięte dzięki mocnemu wejściu na rynki Włoch i Hiszpanii. Na marginesie warto też wspomnieć, że do spadków przyczyniają się pozycje krótkie na spółce, otwierane przez duże, zagraniczne podmioty. Podsumowując, spółka wydaje się ciekawą inwestycją, jest to także lider swojej branży. Na razie trwa jednak potężna korekta wieloletnich wzrostów, którą warto przeczekać. Na razie nie widać symptomów ożywienia, cały czas mamy spadkową strukturę dołków i szczytów.

Czytaj także: T-Bull [TBL], Synektik [SNT] – Gorące spółki dnia 18.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here