Naga MarketsKruk zajmuje się obsługą zadłużenia, ułatwiając swoim klientom spłatę zaległości umożliwiając wychodzenie na finansową „prostą”. Chociaż pod koniec minionego miesiąca akcji spółki osuwały się, to podmiot wygrał przetarg na zakup portfeli wierzytelności wartych niemal 500 milionów złotych.

Informacja pozwoliła na odbicie po re-teście dolnego ograniczenia konsolidacji i istotnej strefy wsparcia z roku bieżącego (tuż pod 203,00), nastroje pozostają jednak nadal prospadkowe. Kruk kontynuuje deprecjację z zeszłego roku, a Erste Group rekomenduje „sprzedaż” akcji podmiotu. “Historyczna analiza sektora oraz presji kosztowych nie daje nam uzasadnionych podstaw by zakładać dalsze istotne efekty skali oraz osiągnięcie znaczącego spadku kosztów operacyjnych w relacji do wpłat co byłoby niezbędne, aby w przyszłości sektor co najmniej utrzymał marże operacyjne przy niższych wewnętrznych stopach zwrotu”  – twierdzą analitycy Erste.

Szeroki obraz techniczny wykresu dziennego pokazuje najistotniejsze punkty techniczne wraz ze zniesieniami Fibonacciego i najistotniejszy obecnie dla traderów kanał ograniczonej zmienności pomiędzy 202,6 oraz 237,00.

KRU D1

Po przybliżeniu wykresu widać jednak, że w ramach wspomnianej struktury istnieją jednak pomniejsze, wyznaczane przez minima majowo-czerwcowe na 220 i pokrywające się z nimi maksima z dwóch ostatnich miesięcy. Zmienność w tym okresie ograniczał również pułap 210,00, został jednak wybity czwartkowym osunięciem.

Dopóki 202,6 i 237 trzymają notowania w ryzach, cena powinna odbijać się od górnego i dolnego ograniczenia ruchu bocznego, reagując jednocześnie w okolicach 210 oraz 220, które również okazały się istotne dla uczestników rynku. Wybicie 202,6 otwiera drogę do re-testu tegorocznych minimów, natomiast wyjście górą do przetestowania okolic 258,00, czyli połowy zeszłorocznego trendu niedźwiedzia.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdyPobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here