Naga MarketsKruk [KRU], Geotrans [GTS] – Gorące spółki dniaPodczas poniedziałkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja dla windykacyjnej spółki Kruk. Analitycy DM BDM podnieśli cenę docelową Kruka do 129 zł z 100 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie “redukuj”. Głównym powodem podniesienia wyceny były lepsze od oczekiwanych wyniki za okres II i III kwartału. “Wzrost ceny docelowej jest efektem przede wszystkim podwyższenia prognoz oraz rynkowych zmian cen spółek porównywalnych” – podano w uzasadnieniu. Przypomnijmy, że spółka wypracowała w trzecim kwartale około 54 mln zł zysku netto.

    • Kruk z rekomendacją na poziomie 129 zł
    • Mocne wzrosty akcji Geotrans po najnowszej rekomendacji
    • Spółka wyceniona na 40,10 zł

Przed rokiem było to ponad 77,7 mln zł. Zysk operacyjny był jednak wyższy rok do roku i wyniósł 154,79 mln zł wobec 129,29 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 335,18 mln zł wobec 326,49 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kruk wyceniony na 129 zł

Niedawno Kruk udanie zakończył proces skupu akcji i zapowiedział chęć dzielenia się zyskami z akcjonariuszami w przyszłości, możliwe że również poprzez formę skupu akcji. Na wykresie możemy mieć do czynienia z re-testem wybitej linii korekty. Ostatnie spadki sięgają 16%, co jest średnią wartością korekty od czasu wybuchu pandemii.

kruk


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Geotrans z wysoką wyceną

Bardzo mocnym otwarciem sesji zaskoczył wczoraj działający w branży odpadów Geotrans. Powodem luki na otwarciu sesji była rekomendacja East Value Research, w której wyceniono spółkę na poziomie 42,10 zł, zalecając kupno jej akcji. Analitycy prognozują, że spółka zwiększy sprzedaż w 2020 roku do 46,95 mln zł, a w roku 2021 roku do 52,77 mln zł. EBITDA w tych latach ma wynieść odpowiednio 20,55 mln zł i 21,58 mln zł.

Wzrost ten ma wynikać z obecnie prowadzonych inwestycji tzn. spółka buduje 10 nowych instalacji do zagospodarowania odpadów. Spółka regularnie popisuje koleje umowy np. ostatnio z firmą z branży energetycznej o wartości ponad 0,54 mln zł. Liczne umowy to efekt korzystnych zmian prawnych. W trzech kwartałach roku zysk spółki wzrósł rok do roku o niemal 160%. Polska cały czas jest blisko początku drogi rozwiązania problemów z odpadami, a ich ilość cały czas rośnie.

geotrans

Warto tu wspomnieć choćby o unijnym programie „Green Deal”, w którym duży nacisk kładzie się na recykling. Także opracowywany „Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych” o wartości 25 mld zł, sprawia że przed spółką mogą stać bardzo korzystne perspektywy na najbliższe lata. Na wykresie mamy zakończenie bardzo dużej, niemal 60% korekty. Rekomendacja zakłada powrót na historyczne maksima, po drodze najbliższym oporem są okolice 30 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here