Naga MarketsKruk chce nadal dzielić się zyskiem z akcjonariuszami, choć obecnie nie przesądza czy będzie to w formie skupu akcji, czy też dywidendy, poinformował prezes Piotr Krupa.

Kruk nie zamierza zmieniać swoich postanowień

“Wszystko, oczywiście, zależy od sytuacji biznesowej Kruka i tego, na ile będziemy inwestować. Nie wiem, czy to będzie buy-back czy dywidenda. Dopiero po zakończeniu procesu buy-backu będziemy mieli empiryczną wiedzę, co do jego zalet i wad. Chciałbym, żeby Kruk był spółką, która potrafi sobie radzić na rynku, rosnąć i dzielić się kapitałem” – powiedział Krupa podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują

“W długim okresie oceniam, że dobrze sobie radzimy i mam nadzieję, że w przyszłym roku również wypłacimy dywidendę” – dodał prezes.

We wrześniu br. akcjonariusze Kruka zdecydowali o wypłacie zysku za 2019 rok w formie skupu akcji. Na kapitał rezerwowy, utworzony w celu nabycia akcji własnych spółki, przeznaczono kwotę 95,05 mln zł

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,25 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here