Naga MarketsKruk był wczoraj najsilniejszą spółką w indeksie mWIG40Za nami sesja bez większej historii na warszawskim parkiecie. Przy braku inwestorów z Niemiec (ale także m.in. ze Szwajcarii, Norwegii albo Węgier) z uwagi na Zielone Świątki obroty i zmienność na GPW były mniejsze niż zwykle.

Kruk zyskał wczoraj 13%, WIG20 stracił nieco ponad 0,2%

Finalnie WIG20 stracił nieco ponad 0,2%, co nie zmienia jednak średnioterminowego obrazu rynku blue chipów, które pozostają od końca marca w trendzie wzrostowym, a ich notowania są bliskie tegorocznym maksimom. Wśród blue chipów mocno na plus wyróżniały się notowania JSW (+8%), co jest reakcją na odbijające od połowy maja ceny węgla koksującego. Dobrze zachowywały się także m.in. Asseco Poland, Dino Polska, PGE oraz KGHM. Z drugiej strony na minusie były m.in. notowania PZU, Santander, CD Projekt albo Mercator.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyraźnie lepiej w poniedziałek zachowywał się indeks średnich spółek – mWIG40 zyskał prawie 0,5% za sprawą zyskujących akcji Kruka (+13%) po lepszych od oczekiwaniach wynikach 1Q, a przede wszystkim po komentarzach zarządu odnośnie poprawiających się perspektyw na kolejne okresy. Dobre wyniki sprzyjały także notowaniom Comarchu (+4%). Z kolei wśród średnich spółek na minusie dzień skończyły banki (najgorzej mBank -4,1%) oraz sektor ochrony zdrowia (Celon Pharma -4,3%, OAT -3,8%). Dobrą sesję zanotował także złoty, który wyraźnie umocnił się zarówno względem euro (do 4,48 – blisko lokalnego wsparcia z połowy lutego), jak i amerykańskiego dolara (do 3,66 – blisko tegorocznych minimów).

Przy braku sesji na części europejskich parkietów, indeksy na Starym Kontynencie odnotowały niewielkie wzrosty. Zdecydowanie lepiej sytuacja wyglądała w trakcie amerykańskiej sesji. Indeks S&P zyskał prawie 1,0% powracając ponad 4 200 pkt. i zbliżając się do tegorocznego szczytu. Korekta cen surowców w ostatnich dniach i stabilizacja notowań rentowności obligacji skarbowych przełożyła się z kolei na relatywnie lepsze zachowanie spółek technologicznych (Nasdaq +1,7%).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Bieżące notowania kontraktów terminowych na S&P 500 jak i DAX 30 oraz wzrosty indeksów w trakcie azjatyckiej sesji wskazują na nieznaczną przewagę strony popytowej, co pozwala oczekiwać relatywnie dobrego startu sesji w Warszawie po wczorajszych niewielkich spadkach WIG20

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego | usdpln | mwig40 notowania | kryptowaluty informacje | celon kurs | spółki giełdowe | forex waluty |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here