Naga Markets

kurs bitcoina bitcoin btc ccKurs Bitcoina wzrósł z okolic 16,4 tys. dol. przy których handlował jeszcze na początku stycznia br. do poziomów bliskich 23 tys. dol. obecnie. Ten blisko 40% skok cenowy zachęcił niektórych inwestorów do realizacji zysku. Z danych on-chain wynika, że przystąpili do tego szczególnie posiadacze krótkoterminowi, a także górnicy BTC.

  • Wzrost cenowy na wykresie największej z kryptowalut, do którego doszło w ostatnim czasie zachęcił niektórych inwestorów do realizacji zysków
  • Z danych on-chain wynika, że do sprzedaży przystąpili głównie posiadacze krótkoterminowi oraz górnicy. W przypadku HODLerów zaobserwowano odwrotne zachowanie
  • Obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić blisko 23 tys. dol. Jego wartość podniosła się od minimum osiągniętego w tym miesiącu o około 40%

Krótkoterminowi inwestorzy BTC realizują zyski

Niedawne ożywienie na wykresie Bitcoina przyciągnęło do rynku spekulantów. Entuzjazm zaczął powracać między inwestorów wirtualnych walut po ekstremalnym strachu wywołanym licznymi upadkami firm i projektów z branży w 2022 r. 

Według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap kurs BTC wzbił się z okolic 16,4 tys. dol. odnotowanych w styczniu br. do poziomów powyżej 23,2 tys. dol. w ostatnim czasie. To z kolei oznacza ponad 40% wzrost cenowy. 

Nagły skok sprawił, że niektórzy posiadacze największej z kryptowalut zaczęli realizować zyski. Zgodnie z informacjami pochodzącymi od Glassnode wolumen obrotu Bitcoinem wśród krótkoterminowych posiadaczy tej wirtualnej waluty (adresów, na których monety BTC poruszane były w okresie krótszym, niż 6 miesięcy) gwałtownie przekroczył długoterminowy trend spadkowy. 

Analitycy zauważyli obok, iż oprócz krótkoterminowych inwestorów zyski zaczęli realizować także górnicy. Ci bowiem odnotowali wzrost rentowności. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC spadł o blisko 2%. Aktualnie kryptowaluta ta handluje w pobliżu 22,5 tys. dol. za monetę.

HODLerzy pozostają wierni swojej strategii

Mimo widocznej wyprzedaży wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoina jego długoterminowi zwolennicy przyjmują odmienne zachowanie. Z danych on-chain wynika bowiem, że liczba BTC, które nie poruszyły się od co najmniej 6 miesięcy, rośnie w tempie 100 tys. BTC miesięcznie. 

HODLerzy czołowej kryptowaluty mocno wierzą w jej przyszły sukces. Z tego też powodu obecne wzrosty nie są dla nich zadowalające. Co więcej, Bitcoin wciąż nie powrócił do okolic swojego szczytu z listopada 2021 r., kiedy to dotarł do 68,7 tys. dol. Zdaniem jego entuzjastów kryptowaluta ta z pewnością przekroczy ten poziom w przyszłości. 

Przy aktualnych cenach przeciętny HODLer BTC znajduje się na progu rentowności. Oznacza to, że jego monety pozostają przy tej samej wartości, za jaką zostały nabyte. Prognozy na nadchodzące miesiące wydawane przez analityków i komentatorów rynku są bardziej optymistyczne niż te publikowane przez nich jeszcze w grudniu ubiegłego r. 

Bossa

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułÓsma z rzędu podwyżka stóp w Kanadzie. USD/CAD wystrzelił w górę
Następny artykułMobilny trading nigdy nie był tak popularny jak teraz
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.