Naga Marketsdeutsche-bank-polska

W swojej dzisiejszej rekomendacji analitycy Deutsche Banku namawiają do pozostania, lub otworzenia krótkich pozycji przed jutrzejszym oświadczeniem RBNZ i decyzją w sprawie wysokości stóp procentowych w Nowej Zelandii.


Głównym powodem takiego nastawienia DB jest fakt, że RBNZ nadal potrzebuje słabej waluty by poradzić sobie z aktualnym poziomem inflacji w kraju. Co więcej, bank prognozuje, że w jutrzejszym oświadczeniu usłyszymy stwierdzenie, że dalsze luzowanie polityki monetarnej Nowej Zelandii jest nie tylko właściwe, ale już konieczne. Te stwierdzenie z całą pewnością nie zostawiłoby żadnych domysłów odnośnie kierunku zmian NZD, spychając kiwi w rejony poprzednich minimów. [pullquote] Handluj walutami razem z FxGrow [/pullquote]

Drugim, głównym założeniem RBNZ ma być wpływ cen przetworów mlecznych na poziom inflacji. Zdaniem Banku, ceny tych produktów aktualnie się ustabilizowały, a prognozy zakładają ich stabilny wzrost. Deutsche Bank zwraca jednak uwagę, że choć poziom wyrobów mlecznych faktycznie różni się od sierpniowych minimów, to ostatni spadek w cenach kontraktów nieco niepokoi. Analitycy DB na razie wskazują na czasowe odchylenia od fundamentalnej normy.

Ostatnim gwoździem do trumny ma być rynkowe pozycjonowanie kiwi. Analitycy Deutsche Banku wskazują na spore zaangażowanie z krótkiej strony rynku i brak wyraźnych oznak chęci dalszego budowania długich pozycji na tej parze. W związku z tym bank rekomenduje dołączenie do sprzedających NZD/USD i utrzymywanie shortów w nadchodzących tygodniach. NZDUSDH4tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/JPY – próba podtrzymania spadkowej korekty
Następny artykułEUR/USD spadnie pod 1.09? – co dzisiaj rusza walutami?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here