Naga MarketsOstatnie lata przyniosły ogromny wzrost liczby projektów związanych z blockchain. Wystarczy spojrzeć na liczbę ICO, która w zeszłym roku zwiększyła się do 871 i zebranych ponad 6 miliardów dolarów wobec jedynie 29 ICO w 2016 roku i funduszach w wysokości 90 milionów dolarów.

Wydaje się, że w tym roku możemy liczyć na jeszcze większą liczbę ICO, już do tej pory wystartowało bowiem 777 projektów chcących zebrać fundusze w ten sposób. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że większość z nich po prostu upadnie.

Od czasu wynalezienia blockchain w 2008 roku na całym świecie uruchomiono 80 000 projektów blockchain, a według raportu chińskiego rządu tylko 8% z nich jest aktywnie prowadzonych. Wstrzymanie / upadek aż 92% blockchainowych projektów następuje średnio po 1,2 roku.

He Baohong z Cloud Computing and Big Data Research Institute działającym pod CAICT, instytutem naukowym podlegającym Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT), skomentował krótkie życie projektów opartych o blockchain podczas China International Big Data Industry Expo 2018 w Guizhou (Chiny):
“(Projekty te) pojawiły się bardzo szybko, ale też bardzo szybko umierają. W tych okolicznościach, rządy na całym świecie przyspieszają swojej wysiłki zmierzające do ustanowienia jednolitych standardów, by pomóc projektom blockchain zrealizować stosowne aplikacje.”

“W Chinach stworzyliśmy możliwe do sprawdzenia programy blockchain i blisko 200 prywatnych przedsiębiorstw wyraziło zainteresowanie przyłączeniem się do tej inicjatywy. Pomoże to technologii blockchain oraz całej branży stać się bardziej przejrzystymi i otwartymi.”

CAICT opublikowała również raport na temat 10 największych globalnych trendów w branży blockchain, z sześcioma wyłaniającymi się trendami. Zarówno rosnąca integracja przepływu danych jak i przyspieszone tempo wzrostu cyfrowych aktywów stanowiły pozytywne trendy, które pojawiają się obecnie w miarę postępu innowacji i rozwoju.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here