Naga MarketsPrezes Allegro, Francois Nuyts

GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu ponad miliarda akcji handlowej spółki. Spółka Allegro.eu wejdzie na GPW w Warszawie, a ponadto w przyspieszonym trybie może trafić do WIG20. Podczas IPO uplasowała wszystkie oferowane akcje po cenie maksymalnej, dlatego inwestorzy zastanawiają się czy warto otwierać krótką sprzedaż.

  • Największe IPO w historii polskiej giełdy – o wartości 10,6 mld zł – może szybko wpłynąć na notowania WIG20.
  • Zarząd GPW poinformował, że możliwe jest aby spółka weszła do WIG20 w ramach tzw. fast-track.
  • Oznacza to, że Allegro może znaleźć się w indeksie WIG20 trzeciego dnia sesyjnego po debiucie.

Allegro: Debiut już w poniedziałek

„GPW postanawia wprowadzić z dniem 12 października 2020 r. do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 1.023.255.814 (jeden miliard dwadzieścia trzy miliony dwieście pięćdziesiąt pięć tysięcy osiemset czternaście) akcji zwykłych spółki Allegro.eu Societe Anonyme, o wartości nominalnej 0,01 zł każda” – czytamy w uchwale. Akcje będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „Allegro” i oznaczeniem „ALE”.

W uchwale znalazł się też harmonogram pierwszej sesji. Faza otwarcia w przypadku tego debiutu rozpocznie się nietypowo – o godz. 9.15.

Inwestorzy detaliczni otrzymali w IPO 4,38% akcji oferowanych, w cenie 43 zł za walor. Inwestorzy indywidualni złożyli zapisy na 61,67 mln akcji o wartości 2,65 miliardów złotych. W związku z tym, że w ofercie było ich tylko 9,34 mln, zlecenia kupna trzeba było proporcjonalnie zredukować. Stopa redukcji, jak informuje spółka, wyniosła około 84,85 proc.

Allernatywa dla akcji – CFD

Alternatywą jest zakup kontraktów na akcje Allegro, które będą dostępne m.in. w TMS Brokers już 12 października. Handlować można za pomocą platformy MetaTrader 5 oraz aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers. Przy takiej inwestycji zaangażowanie środków jest mniejsze, gdyż kontrakty na różnice kursowe CFD wykorzystują dźwignię finansową.

POBIERZ APLIKACJĘ I HANDLUJ!

– Jeśli będziesz chciał kupić kontrakt o wartości 100 akcji (przyjmijmy, że cena aktualna będzie na poziomie 45 zł) będziesz potrzebował pod depozyt nie 4500 zł, a ok. 900 zł – tłumaczy Łukasz Zembik, ekspert rynków OTC w TMS Brokers.

Debiut Allegro wzbudza niemałe emocje, więc i nic dziwnego, że trwa głośna dyskusja spekulantów na temat tego, czy warto brać się za shorty. Czy cena aktywów Allegro spadnie?

– Kupno kontraktów CFD opartych o akcje Allegro to warta rozważenia alternatywa inwestycyjna w krótkim i średnim terminie. Instrumenty te angażują mniejszy kapitał (dzięki dźwigni finansowej) oraz dają możliwość zarabiania na ewentualnych spadkach kursu, poprzez otwarcie pozycji “short”. Oczywiście nie prognozujemy, że debiut Allegro będzie nieudany, jednak wskazujemy inne możliwe rozwiązania tradingowe. Rynek jest mocno zmienny, po okresach prosperity dla spółki przychodzą gorsze czasy. Dzięki kontraktom CFD nie jesteśmy uzależnieni od panującej tendencji na rynku – mówi Łukasz Zembik, ekspert rynków OTC w TMS Brokers.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 12 października 2020 r.
Następny artykułAtrem [ATR], K2 Internet [K2I] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here