Naga MarketsKurs dolara zyskuje do euro (EUR/USD) 4. dzień z rzędu. Eurodolar poniżej 1,09 USDNa rynkach finansowych w tym momencie niewątpliwie królową jest gotówka, a jej królem dolar amerykański, twierdzi Davide Biocchi, trader brokera Directa. Notowania USD w czwartkowe popołudnie powracają do wzrostów, a para walutowa EUR/USD osuwa się czwartą sesję z rzędu i powraca poniżej poziomu 1,09 USD.


Kurs dolara rośnie w czwartek o kolejne 0,5%. EUR/USD osuwa się od początku tygodnia

W obliczu kryzysu gospodarczego oraz paniki wywołanej chińskim koronawirusem, inwestorzy najchętniej trzymają swoje środki w gotówce i od tygodni skupują dolara amerykańskiego. Pod koniec bieżącego tygodnia rynek czeka na raport z amerykańskiego rynku pracy, spodziewając się ujemnego odczytu wskaźnika NFP. Oznaczałoby to, że gospodarka USA w marcu nie wykreowała żadnego etatu w sektorze pozarolniczym, a dodatkowo uszczupliła liczbę miejsc zatrudnienia, gdzie ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 9 lat temu.

Dzięki piątkowym danom z rynku pracy dotyczących zatrudnienia oraz stopy bezrobocia, będziemy mieli o wiele dokładniejszy obraz na to, jak koronawirus wpłynął na amerykańskie społeczeństwo. Odczyt będzie również niezwykle istotne dla dolara amerykańskiego, który rośnie od środowej sesji – tłumaczy Davide Biocchi, trader brokera Directa.

Umocnienie dolara amerykańskiego przed NFP widać między innymi na parze walutowej EUR/USD, która od początku tygodnia spada o 2 duże figury i znad poziomu 1,11 USD osuwa się poniżej 1,09 USD, testując tygodniowe dołki. Czwartkowe tempo deprecjacji sięgające jednak 1% jest najgłębszym od kilkunastu dni.


Trading na profesjonalnym poziomie wymaga dostępu do prawdziwych rynków z prawdziwym brokerem.
SPRAWDŹ NAS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here