Naga MarketsGłowa z ramionami (RGR) – jest to formacja, którą tworzą trzy lokalne szczyty, czyli lewe ramię, głowa i prawe ramię. Formacja ta należy do jednej z bardziej wiarygodnych a jej potwierdzeniem jest wybicie linii szyi. Potencjalny zasięg spadku wyznacza natomiast odległość od poziomu “głowy” do “szyi”. Ponieważ jest to formacja odwrócenia trendu a na rynku możemy mieć zarówno zmianę z trendu wzrostowego na spadkowy jak również z trendu spadkowego na wzrostowy, formacja ta posiada swój analogiczny odpowiednik zwany odwróconą głową z ramionami (oRGR).

Jeszcze w ubiegłym roku w jednej z publikacji przeczytałem, że procentowa skuteczność formacji RGR wynosi aż 84% a oRGR 82%. W tamtym zestawieniu były to najbardziej skuteczne formacje a ponieważ statystyki obliczane były na podstawie analizy 50 par walutowych, a podczas badania wykryto aż 737 wzorców (620 poprawnych) w przypadku formacji RGR i 718 wzorców (590 poprawnych) w przypadku formacji oRGR uznać możemy te testy jako wiarygodne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy jednak jest to formacja, która sprawdza się na wszystkich instrumentach? Czy jej skuteczność dotyczy również walut cyfrowych?

W czasach, gdy kryptowaluty są stosunkowo nowymi instrumentami finansowymi a ich dynamiczne wzrosty co chwila windują cenę na nowe historyczne maksima, wydaje się, że określenie kluczowych poziomów oporu, w okolicy których ten rajd na północ mógłby się zakończyć albo przynajmniej na chwilę zatrzymać jest niemal niemożliwe. Z jednej strony brakuje nam lewej strony wykresu, na której moglibyśmy się oprzeć podczas wykonywania analizy technicznej, z drugiej zaś strony, od kilku miesięcy obserwujemy wyścig analityków i osób związanych ze środowiskiem walut cyfrowych, którzy prześcigają się w coraz to bardziej śmiałych projekcjach dotyczących przyszłej wartości Bitcoina.

To wszystko wpływa na wyobraźnie w efekcie czego coraz więcej osób wierzy, że sky is the limit. Bez względu na to dokąd ostatecznie dotrze kurs najpopularniejszej w walut cyfrowych, na wykresie jej notowań dostrzec możemy pewne zależności, które sprawiają iż kurs ten porusza się w sposób bardzo techniczny. Pomijam już tutaj precyzyjne testowanie technicznych poziomów z przeszłości, o których pisałem juz wielokrotnie.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Nawiązując do wstępu tego artykułu chciałbym zwrócić szczególną uwagę na powstałe w ciągu ostatniej hossy formacje oRGR. Dwie z nich już zostały potwierdzone i zrealizowane a obecnie jesteśmy świadkami tworzenia się być może prawego ramienia kolejnej formacji. By została ona potwierdzona, musielibyśmy jednak pokonać jeszcze linię szyi.

Odpowiadając na zadane wcześniej pytanie, bez wątpienia można odpowiedzieć twierdząco. Formacja oRGR okazuje się skuteczna również w przypadku kryptowalut.

BTCUSD H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 07.09.2017
Następny artykułFinalny odczyt europejskiego PKB zgodny z prognozami. Jak reaguje euro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here