Naga MarketsKrezus zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem surowców mineralnych, z wyłączaniem ropy i gazu. Działalność spółki obejmuje wydobywanie i sprzedaż surowców lub odsprzedaż koncesji wydobywczych.

Spółka należy do ulubieńców spekulantów, choćby ze względu na spore zainteresowanie akcjami i dużą zmienność. Od początku roku akcje drożały o ponad 250%, aby od marca do czerwca oddać 75% zwyżki. Obecnie kurs znowu rośnie i od dołka z połowy czerwca zwyżka wynosi w maksymalnym punkcie blisko 200%. Wydaje się więc, że w czasach słabych dla giełdy, taka spółka jest atrakcyjna, co widać po obrotach, notowaniach i żywych dyskusjach na forach internetowych. Trudno jednak przewidywać zachowanie kursu. Patrząc z szerszej perspektywy, na wykresie tygodniowym, widać że już wcześniej zachowanie kursu bywało podobne. W tym roku spółka po za kwestią spekulacji, dostarczyła powodów do zwyżki. Mowa o poprawie wyników, które w pierwszym kwartale mocno pobiły wyniki sprzed roku. Kluczowe znaczenie ma przejęcie Walcowni Metali Dziedzice oraz uruchomienie nowej linii produkcyjnej. Nie tylko pod względem przyszłych wyników, ale także bieżących notowań, które będą reagować na wszelkie doniesienia. Pozytywną informacją było także podpisanie kolejnej umowy z KGHM. Najbliższy raport poznamy ostatniego sierpnia i jeżeli spółka znowu wykaże poprawę wyników, strona popytowa będzie miała w ręku argumenty do dalszych wzrostów. W krótkich okresach, kurs przejawia zbyt duże wahania aby można było je prognozować. Jeżeli jednak ktoś potrafi zabezpieczać się przed nadmiernymi stratami, wysoka zmienność sprawia, że inwestycja w spółkę może być wysoko opłacalna. Pozytywnie wygląda analiza wolumenu. W lutym i marcu obroty silnie rosły, tak samo jak obecnie podczas zwyżki. Malały natomiast w czasie spadków, od połowy marca do końca maja. Jest to dobry sygnał i być może przełoży się na kontynuację zwyżki z celem co najmniej przy tegorocznych maksimach.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here