Naga MarketsW trakcie poniedziałkowej sesji na GPW dominowały spadki – traciło 171 czyli prawie 45% z wszystkich notowanych spółek na szerokim parkiecie. Ponad setka notowała jednak wzrosty, a te najsilniejsze – bo aż dwucyfrowe – stały się zasługą Krezusa oraz Vivid Games.

Akcje KRZ umacniały się o 22,09% próbując odwrócić serię niekorzystnej, sierpniowej deprecjacji. Nie na darmo Krezus nazywany jest „królem spekulantów”. Obrót na notowaniach został w poniedziałek zawieszony i wiele wskazuje na to, że wtorkowe otwarcie może przynieść dalszą, dynamiczną aprecjację. Co był jednak powodem tak dynamicznych ruchów? Komunikat UOKiK wyrażający zgodę na dokonanie przejęcia Walcowni Metali „Dziecice” należącej obecnie do Impexmetalu.

Od strony technicznej cenie jeszcze trochę brakuje do przetestowania oporu wypadającego na minimach z początku maja oraz drugiej połowy lipca (2,50). Dopóki strefa nie zostanie wybita obowiązuje kierunek południowy z krótkoterminowym celem na 1,34 (dołki z czerwca oraz bieżącego roku):

Jeżeli chodzi natomiast o drugą „z gorących spółek”, Vivid Games reagował umocnieniem o 16,67% na zawiadomienie dotyczące zmiany liczby głosów: „Zarząd Vivid Games S.A. (dalej jako: “Emitent”, “Spółka”) informuje o otrzymaniu zawiadomienia od pana Remigiusza Kościelnego – Prezesa Zarządu Spółki zgodnie z art. 69 ust. 1 pkt 2. Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. W związku z wydaniem w dniu 14.08.2018 akcji emitowanych w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, co równoznaczne jest z podwyższeniem kapitału zakładowego Vivid Games S.A. o akcje serii G, nastąpiło zmniejszenie zaangażowania pana Remigiusza Kościelnego w kapitale zakładowym Spółki Vivid Games S.A. z uwagi na zwiększenie się ogólnej liczby akcji Spółki”

Cena odbija od pułapu 3,34, który wyznacza wsparcie nieprzerwanie od połowy marca i podchodzi pod strefę późniejszych dołków, rysowanych w maju i czerwcu (jest to jednocześnie poziom maksimów marcowych). Wybicie okolic 4 złotych pozwoli cenie przezwyciężyć strome spadki z ostatniego miesiąca, po drodze pojawić może się jednak sporo krótkoterminowych oporów.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here