Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Krezus SA jest firmą poszukującą i wydobywającą surowce mineralne.

Spółka była jednym z najsilniejszych punktów poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie. Wzrosty osiągnęły poziom 29%. Była to reakcja na informacje dotyczące rozpoczęcia negocjacji w sprawie sprzedaży spółki zależnej Gold Investments. Potwierdzone zostało wybicie linii trendu, a teraz czekamy na wybicie ostatniego szczytu trendu spadkowego czyli poziomu 2,47 zł. Patrząc na wzbierające od połowy grudnia obroty oraz dynamikę zainicjowanego odbicia, wydaje się, że są ku temu spore szanse. Ciekawie wygląda wykres historyczny w skali miesięcznej. Od 16 lat respektowana jest linia, przy której niemal dokładnie co 8 lat powstaje długoterminowy dołek, co ciekawe zawsze w okolicach marca. Podobnie było w ubiegłym roku, kiedy pod koniec marca cena wystrzeliła i w niespełna 2 miesiące wzrosła o ponad 100%.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Rafako należy do największych polskich firm zajmujących się projektowaniem, produkcją, budową i serwisem maszyn i urządzeń energetycznych.

Spółka zaliczyła wczoraj 8 wzrostową sesję z rzędu, tym razem rosnąć o równe 20% przy bardzo wysokim wolumenie. Wzrosty wyhamowały tuż przy poziomie okrągłych 10 zł, gdzie również przebiega linia łącząca historyczne wierzchołki. Dynamika obecnych wzrostów każe myśleć o pokonaniu tej linii i kontynuacji trendu, w ślad za spółką PBG. Wydaje się więc, że pewnym celem kupujących powinien być obecnie poziom szczytów z 2010 i 2011 roku czyli rejon 13 zł.

 

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZD/USD – dynamiczny trend spadkowy, opcja PUT
Następny artykułOpcja na dziś – CALL na GBPUSD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here