Naga Markets
Krezus zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem surowców mineralnych, z wyłączaniem ropy i gazu. Działalność spółki obejmuje wydobywanie i sprzedaż surowców lub odsprzedaż koncesji wydobywczych.

Spółka odznacza się w bieżącym roku sporą zmiennością dostarczając emocji inwestorom. Pierwsza część pierwszego półrocza była bardziej udana i można powiedzieć podparta rynkową logiką. Rynek zdawał się bowiem właściwie reagować na poprawiające się wyniki oraz ciekawe zapowiedzi m.in. dotyczące przejęcia Walcowni Metali Dziedzice. Inwestycja ta miałaby zapewnić możliwość dalszej poprawy wyników w przyszłości. Niedawno okazało się, że list intencyjny w tej sprawie został ponownie przedłużony. Spółka także negatywnie zaskoczyła, kiedy jeden z głównych akcjonariuszy sprzedał 20% akcji ale zapomniał o tym poinformować. Wtedy doszło do zawieszenia notowań spółki. Jest to główny powód, że spółka nie wejdzie w skład indeksu mWIG40, choć takie przymiarki były brane pod uwagę. Cała afera może znacząco ograniczać zaufanie do firmy, choć ta od dawna odznacza się mocno spekulacyjnym charakterem. Doskonale widać to zresztą na wykresie, gdzie nagłe i gwałtowne zwyżki, po których następował jeszcze dynamiczniejszy powrót do spadków, miały już miejsce w przeszłości. Co do przyszłości, wydaje się, że walor nadal będzie miał wyższą zmienność co sprzyja krótkoterminowej spekulacji. Kurs zbliża się do respektowanego dotąd wsparcia okolic 1,30 zł. Jest to więc potencjalne miejsce na odbicie. Natomiast inwestorzy zainteresowane spółką na dłużej powinny czekać na pozytywne informacje o przejęciu Walcowni Dziedzice, to bowiem zdaje się być głównym czynnikiem, który może być uznawany przez inwestorów jako kluczowy dla najbliższej przyszłości spółki.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: JSW – plotki o kupnie Polimexu pogrążają kurs
Następny artykułPoziom finansowania ICO mocno spadł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here