Naga MarketsKrezus zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem surowców mineralnych, z wyłączaniem ropy i gazu. Działalność spółki obejmuje wydobywanie i sprzedaż surowców lub odsprzedaż koncesji wydobywczych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka odznacza się w bieżącym roku sporą zmiennością dostarczając emocji inwestorom. Pierwsza część pierwszego półrocza była bardziej udana i można powiedzieć podparta rynkową logiką. Rynek zdawał się bowiem właściwie reagować na poprawiające się wyniki oraz ciekawe zapowiedzi m.in. dotyczące przejęcia Walcowni Metali Dziedzice. Inwestycja ta miałaby zapewnić możliwość dalszej poprawy wyników w przyszłości. Niedawno okazało się, że list intencyjny w tej sprawie został ponownie przedłużony. Spółka także negatywnie zaskoczyła, kiedy jeden z głównych akcjonariuszy sprzedał 20% akcji ale zapomniał o tym poinformować. Wtedy doszło do zawieszenia notowań spółki. Jest to główny powód, że spółka nie wejdzie w skład indeksu mWIG40, choć takie przymiarki były brane pod uwagę. Cała afera może znacząco ograniczać zaufanie do firmy, choć ta od dawna odznacza się mocno spekulacyjnym charakterem. Doskonale widać to zresztą na wykresie, gdzie nagłe i gwałtowne zwyżki, po których następował jeszcze dynamiczniejszy powrót do spadków, miały już miejsce w przeszłości. Co do przyszłości, wydaje się, że walor nadal będzie miał wyższą zmienność co sprzyja krótkoterminowej spekulacji. Kurs zbliża się do respektowanego dotąd wsparcia okolic 1,30 zł. Jest to więc potencjalne miejsce na odbicie. Natomiast inwestorzy zainteresowane spółką na dłużej powinny czekać na pozytywne informacje o przejęciu Walcowni Dziedzice, to bowiem zdaje się być głównym czynnikiem, który może być uznawany przez inwestorów jako kluczowy dla najbliższej przyszłości spółki.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here