Naga MarketsKrezus zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem surowców mineralnych, z wyłączaniem ropy i gazu. Działalność spółki obejmuje wydobywanie i sprzedaż surowców lub odsprzedaż koncesji wydobywczych.

krezus
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od lipca i obecnie znajduje się na najniższych poziomach od początku roku. Wyłamanie dołka z czerwca dokonało się na bardzo wysokich obrotach, co może sugerować kontynuację spadków. Co do sytuacji fundamentalnej, silne wzrosty z początku roku miały swoje uzasadnienie w rzeczywistej poprawie wyników finansowych. Po za tym, że spółka ma dość spekulacyjny charakter i notowania potrafią zaskakiwać, jakiś czas temu doszło do afery związanej z tym, że główni akcjonariusze sprzedawali spore pakiety akcji, jednocześnie zapomnieli o tym poinformować. Dokonali tego dopiero, gdy sprawą zajął się KNF.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wydaje się, że dla wielu, starszych stażem inwestorów, a raczej spekulantów, nie powinno to być wielkie zaskoczenie. Natomiast typowi inwestorzy raczej stracili zaufanie do spółki. Trudno się dziwić, skoro ważni akcjonariusze nie znają lub lekceważą swoje zobowiązania wobec inwestorów. Wydaje się więc, że spółkę należy traktować raczej w kategoriach krótkoterminowej spekulacji. Na początku ubiegłego tygodnia doszło do podbicia notowań, które dotarły do poziomu poprzedniego dołka. Tu cena zaczęła spadać. Wygląda to na typowy re-test po zejściu na nowe minima. Możliwe więc, że kurs będzie kierował się w stronę dołka z 15 października.

Czytaj także: Krezus [KZS] – nic nie zostało z wielkich wzrostów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here