Naga MarketsW dzisiejszym zestawieniu gorących spółek dnia znalazła się firma Krezus czyli jedna z najbardziej zyskownych spółek warszawskiego parkietu i najlepsza spółka GPW według Rankingu TSR 2010-2012. Firma koncentruje się na handlu złomem metali i metali kolorowych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii. W ostatnich latach Spółka prowadziła działalność poszukiwawczą, a także wydobycia i sprzedaży surowców mineralnych oraz odsprzedaży koncesji wydobywczych dotyczących złota oraz boksytów.

Tylko w ciągu wtorkowej sesji akcje spółki wzrosły o 9,66%. Spoglądając jednak stricte technicznie zauważymy, iż pomimo tych wzrostów, kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej dość istotnego oporu jakim jest strefa pomiędzy 2.50-2.55. Dopóki poziom ten nie zostanie pokonany, obecne wzrosty mogą okazać się zatem jedynie kolejną korektą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Drugi pod względem wielkości wzrost w dniu wczorajszym odnotowało natomiast Delko (DEL), którego akcje wzrosły o 9,46%. Delko to lider rynku hurtowego produktów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej.

Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że w skutek wczorajszych wzrostów kurs pokonał lokalny opór w okolicy 7.90 zł. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet, że potencjalna aprecjacja będzie kontynuowana aż do 9 zł, co przełożyło by się na kolejne ponad 11% wzrosty.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że opór ten znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować tam pojawienie się większej reakcji podażowej.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USDCHF wraca do poziomów z kwietnia
Następny artykułEURCAD – ponowny test linii szyi i szczytu swingu. Pozytywny?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here