Naga MarketsW dzisiejszym zestawieniu gorących spółek dnia znalazła się firma Krezus czyli jedna z najbardziej zyskownych spółek warszawskiego parkietu i najlepsza spółka GPW według Rankingu TSR 2010-2012. Firma koncentruje się na handlu złomem metali i metali kolorowych oraz inwestycjach w odnawialne źródła energii. W ostatnich latach Spółka prowadziła działalność poszukiwawczą, a także wydobycia i sprzedaży surowców mineralnych oraz odsprzedaży koncesji wydobywczych dotyczących złota oraz boksytów.

Tylko w ciągu wtorkowej sesji akcje spółki wzrosły o 9,66%. Spoglądając jednak stricte technicznie zauważymy, iż pomimo tych wzrostów, kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej dość istotnego oporu jakim jest strefa pomiędzy 2.50-2.55. Dopóki poziom ten nie zostanie pokonany, obecne wzrosty mogą okazać się zatem jedynie kolejną korektą.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Drugi pod względem wielkości wzrost w dniu wczorajszym odnotowało natomiast Delko (DEL), którego akcje wzrosły o 9,46%. Delko to lider rynku hurtowego produktów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz artykułów higieny osobistej.

Spoglądając na notowania spółki zauważymy, że w skutek wczorajszych wzrostów kurs pokonał lokalny opór w okolicy 7.90 zł. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet, że potencjalna aprecjacja będzie kontynuowana aż do 9 zł, co przełożyło by się na kolejne ponad 11% wzrosty.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że opór ten znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować tam pojawienie się większej reakcji podażowej.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USDCHF wraca do poziomów z kwietnia
Następny artykułEURCAD – ponowny test linii szyi i szczytu swingu. Pozytywny?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here