Naga MarketsKredyt konsolidacyjny bez tajemnic Kiedy warto o nim pomyślećSpłacasz nawet kilka kredytów jednocześnie? Jeżeli chcesz uwolnić się od wielu zobowiązań, pomyśl o ich zamianie na jedno. Pomoże w tym kredyt konsolidacyjny – sprawdź, na czym polega i dla kogo jest przeznaczony.

Wielu Polaków ma na swoim koncie kilka czynnych zobowiązań finansowych. Jeśli nawet ich łączna wysokość mieści się w domowym budżecie, terminowe regulowanie bywa kłopotliwe. Wyjściem z tej sytuacji jest kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu można nie tylko wiele rat zamienić na jedną, ale także uzyskać dużo korzystniejsze warunki.

Kredyt konsolidacyjny – jak działa?

Zasada działania kredytu konsolidacyjnego jest prosta: zaciągasz zobowiązanie, które pozwala na spłatę aktywnych zobowiązań – także tych w innym banku. W zamian płacisz tylko jedną – zwykle niższą – ratę. Jeden jest też termin płatności, dzięki czemu nie musisz wykonywać wielu przelewów w różnych okresach miesiąca.

Konsolidacja kredytów jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy kredytobiorca ma na swoim koncie co najmniej dwa nieprzeterminowane zobowiązania. Może to być kredyt gotówkowy i limit na karcie kredytowej albo kredyt gotówkowy i kredyt samochodowy itd.

Kiedy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Zastanawiasz się, kiedy warto rozważyć kredyt konsolidacyjny? To dobre rozwiązanie, jeśli spłacasz kilka zobowiązań kredytowych:

  • których łączna wysokość powoli staje się zbyt wysoka,
  • i chcesz ujednolicić terminy spłaty,
  • i zależy Ci na wydłużeniu okresu finansowania.

Decydując się na konsolidację, możesz skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania, dzięki czemu miesięczna rata będzie niższa.

Konsolidacja nie dla osób zadłużonych

Warto pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nie jest sposobem na problemy finansowe. Z takiego rozwiązania na pewno nie skorzystasz, jeśli nie spłacasz zaciągniętych zobowiązań w terminie. Przeterminowane kredyty są jednym z tych czynników, które zmniejszają szansę na uzyskanie wsparcia finansowego.

Dlaczego warto rozważyć konsolidację kredytów?

Możliwość obniżenia wysokości raty oraz ujednolicenie płatności to nie jedyne zalety, z jakimi wiąże się konsolidacja. Tego typu kredyt niesie znacznie więcej korzyści, wśród których wymienić można m.in.:

  • opcję uzyskania dodatkowej gotówki z przeznaczeniem na dowolny cel,
  • kwotę aż do 100 tys. złotych,
  • opcję wyboru dogodnego terminu spłaty zobowiązania.

Zyskujesz przy tym pełną kontrolę nad kredytem – nie musisz zastanawiać się, czy i kiedy trzeba dokonać wpłaty kolejnej raty.

Pamiętaj! Konsolidacja kredytów ma wiele zalet, ale nie decyduj się na przypadkową ofertę. Porównaj dostępne możliwości, aby wybrać rozwiązanie najlepiej wpisujące się w Twoje potrzeby i oczekiwania.

Artykuł PartneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here