Naga MarketsKredyt Inkaso wyemituje obligacje serii H1 o wartości nominalnej do 20 mln złWarszawa, 30.09.2021 (ISBnews) – Kredyt Inkaso podjął uchwałę o emisji do 200 000 obligacji na okaziciela serii H1, o wartości nominalnej 100 zł każda oraz łącznej wartości nominalnej do 20 mln zł, podała spółka. Jest to pierwsza emisja obligacji dokonywana w ramach programu o wartości do 150 mln zł.

Zapisy na obligacje będą przyjmowane w dniach od 4 października 2021 r. do 15 października 2021 r. Oprocentowanie stałe obligacji będzie wynosić 6% w skali roku. Termin zapadalności wynosić będzie 4 lata, podano.„Oferta publiczna zostanie przeprowadzona w ramach publicznego programu emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej nie większej niż 150 mln zł. Będzie to pierwsza emisja obligacji spółki dokonywana w ramach programu” – czytamy w komunikacie.

Środki pozyskane z poszczególnych serii zostaną przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności operacyjnej.

„Kredyt Inkaso osiąga coraz lepsze wyniki i to mimo braku większych inwestycji w nowe portfele w ostatnim czasie. Nasze plany przewidują nowe zakupy, które pomogą w dalszym rozwoju firmy. Chcemy wykorzystać potencjał stojący przed branżą zarządzania wierzytelnościami w Polsce w kolejnych kwartałach i latach. Realizacja tego celu odbywać się będzie jednak bez znacznego wzrostu zadłużenia, który wciąż pozostanie na obecnych umiarkowanych poziomach” – powiedział prezes Maciej Szymański, cytowany w komunikacie.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Grupa Kredyt Inkaso poza Polską obecna jest w czterech krajach europejskich: Bułgarii, Rumunii, Rosji i Chorwacji.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical kurs | neuca akcje notowania | ccc giełda | akcje lotos | mercator kurs | mercator notowania | kurs forinta wykres |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here