Naga MarketsKredyt Inkaso: Obligatariusze serii F1 zdecydują 2 VII o zmianie warunków emisjiKredyt Inkaso zwołało zgromadzenie obligatariuszy obligacji serii F1 o łącznej wartości nominalnej 210 mln zł na 2 lipca 2021 r., podała spółka. Celem zgromadzenia jest dokonanie zmiany warunków emisji obligacji.

“Celem Kredyt Inkaso jest wykorzystanie sprzyjającej koniunktury na rynku wierzytelności i zwiększenie poziomu inwestycji. Raportowane dotąd wyniki finansowe za poprzedni rok udowodniły, że nawet w trudnych warunkach biznesowych i gospodarczych potrafimy wypracować zysk, dzięki zachowaniu dyscypliny kosztowej oraz doskonaleniu procesów wewnętrznych. Obecnie planujemy nową emisję obligacji w celu zakupu kolejnych portfeli wierzytelności. Nasze inwestycje chcemy prowadzić w porozumieniu z obecnymi obligatariuszami spółki” – powiedział prezes Maciej Szymański, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwołanie zgromadzenia związane jest z koniecznością dostosowania przewidzianych w warunkach emisji poziomów wskaźnika finansowego 2 (jak zdefiniowano w warunkach emisji) do aktualnych potrzeb inwestycyjnych.

“Wiąże się to z potrzebą zmiany treści przypadku naruszenia dotyczącego wskaźnika finansowego 2 oraz uzupełnienia warunków emisji o dodatkowe definicje, o dodatkowe przypadki naruszenia, dotyczące m.in. spłaty i zaciągania zadłużenia finansowego oraz o jednorazową dodatkową premię dla obligatariuszy” – czytamy dalej.

Do udziału w zgromadzeniu uprawnieni będą posiadacze obligacji, którzy złożą najpóźniej 25 czerwca 2021 r. świadectwo depozytowe z terminem ważności zapewniającym jego aktualność w czasie odbywania zgromadzenia. Tak zdeponowane świadectwa depozytowe nie mogą zostać odebrane przed zakończeniem zgromadzenia, podano także.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut online | notowania walut | biomed-lublin notowania | bitcoin kurs wykres | eur/usd | fale elliotta | dino kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here