Naga Markets

Kredyt hipoteczny na dom w UK - jak działa i jakie są dostępne opcje finansowaniaW dzisiejszych czasach coraz większa ilość Polaków decyduję się na emigrację do Wielkiej Brytanii. Chcąc ustabilizować swoją sytuację, marzeniem jest własny dom na wyspach. Jak wygląda kredyt hipoteczny na dom w United Kingdom? Jakie są dostępne opcję finansowania? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Mortgage, czyli kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii. Jakie kryteria należy spełnić?

Popularny mortgage, a więc kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii umożliwia zamieszkanie we własnych czterech kątach na wyspach bez konieczności comiesięcznego płacenia czynszu za wynajem, a więc pieniędzy, które nigdy nam się nie zwrócą. Należy jednak poznać podstawowe informacje, które sprawiają, że będziemy mogli zorientować się, czy uda nam dostać się wymarzony kredyt w Anglii.

Pierwszą, podstawową kwestią jest posiadanie depozytu pieniędzy. Jest to więc wkład własny w postaci własnych zasobów pieniężnych. Najczęściej jest to minimum 5% wartości całej nieruchomości. Konieczną wysokość wkładu własnego ustala bank.  Drugą niezwykle ważną kwestią są uzyskiwane zarobki. Maksymalna wartość kredytu wynosi 4,5- krotność naszych rocznych zarobków brutto w Anglii. Zaznaczyć należy, że są to tylko ogólne szacunki, a konkretne wytyczne uzyskamy w danej instytucji bankowej w UK.

Co pod uwagę bierze bank w UK?

Oprócz wkładu własnego i zarobków banki w UK biorą pod uwagę wiele innych czynników, które mają wpływ na uzyskanie wymarzonego kredytu hipotecznego na nieruchomość położoną w Anglii. Bardzo często do tego celu używane są specjalistyczne kalkulatory finansowe. Uwzględniają one między innymi zadłużenie potencjalnych kredytobiorców, aktualny stan kart kredytowych, ilość osób, które pozostaje na utrzymaniu osoby pragnącej zaciągnąć kredyt.

Bardzo często dla banku niebagatelne znacznie ma jak długo jesteśmy zatrudnieni w obecnym miejscu pracy w Anglii, jak również jak długo prowadzimy własną działalność, będąc samozatrudnieni. Wysokie zadłużenie czy sprawa w sądzie związana z niespłacaniem dotychczasowych długów dyskwalifikuje nas w oczach instytucji bankowych.

Dostępne opcje finansowania w Wielkiej Brytanii

By jak najkorzystniej wybrać ofertę, która będzie wiązać nas przez najbliższych kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt lat, o pomoc warto zwrócić się do tzw. Mortgage Advisor, w więc doradcy kredytowego. To on pokaże nam różne opcje finansowania zakupu naszej wymarzonej nieruchomości. Najbardziej popularne są oferty różnych banków działających na terenie Wielkiej Brytanii. Tymczasem mało mówi się o tzw. building societies. To instytucje działające na rynku brytyjskim od wielu, długich lat, którym z pewnością będą podmiotami godnymi zaufania.

Ich cechą charakterystyczną jest oferowanie niezwykle korzystnych, konkurencyjnych warunków kredytowania. Niestety bardzo często tego typu podmioty są dominowane przez największych “graczy” na rynku finansowym. O kredyt możemy wnioskować także w firmach ubezpieczeniowych, budowanych kasach oszczędnościowych, domach finansowych, dużych przedsiębiorstwach budowlanych czy w wyspecjalizowanych spółkach, które udzielają kredytów.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: https://www.insito-fs.uk/pl/nasze-uslugi/kupno-domu.

AVA Trade

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRośnie ryzyko spadków na euro. Kurs funta w centrum uwagi
Następny artykułWiadomość o uruchomieniu FTX 2.0 prowadzi do 16-procentowego wzrostu ceny tokena FTT
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.