Naga MarketsDecydując się na kredyt hipoteczny wielu z nas uważa że banki nieprzychylnie postrzegają osoby które chcą wziąć kredyt tylko na siebie. Banki zwracają uwagę przede wszystkim na łączną zdolność kredytową swoich klientów. A zatem jak się okazuje nie zawsze prawdą jest to, że kredyt hipoteczny dla singla jest trudniejszy do zdobycia. Wszystko zależy od naszej indywidualnej sytuacji finansowej.

Jak jest oceniany singiel – kredytobiorca?

Banki stosują dwuetapową analizę. Po pierwsze banki zbierają informacje dotyczące zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego, a następnie weryfikują zdobyty materiał. Bank w pierwszej kolejności sprawdza nasze miesięczne dochody, a następnie kwoty innych zobowiązań oraz historię kredytową. Oczywiście parze zdecydowanie łatwiej jest o wyższe zarobki. Wyższa jest również suma wydatków pary niż osoby samotnej. Gdy w gospodarstwie domowym są jeszcze dzieci, to zdolność kredytowa jest zdecydowanie mniejsza.

Osoba, która planuje wziąć kredyt hipoteczny (polecamy ranking kredytów na https://www.17bankow.com/kredyty-hipoteczne) dla singli, będzie również oceniona pod względem prawdopodobieństwa, nie spłacenia kredytu na skutek utraty pracy. Intuicyjnie wydaje się, że to singiel ma gorzej gdyż jest jedynym kredytobiorcą. Statystyki bankowe mówią jednak, że to osoby bez rodziny są bardziej elastyczne i łatwiej przystosowują się do zmian. Jest mnóstwo czynników, które mają na to wpływ: możliwość dojazdów czy mniej czasu poświęcanego na życie rodzinne. Z drugiej strony jest duże prawdopodobieństwo, że taka osoba będzie w związku, co ułatwi jej spłacanie kredytu.

Kredytobiorca jest oceniany zatem pod trzema względami: terminowej płatności, bieżących dochodów i zobowiązań, możliwe negatywnej lub pozytywnej zmiany.

Czy kredyt hipoteczny dla singla trudniej spłacić?

To że o kredyt hipoteczny wystąpią wspólnie dwie osoby wcale nie oznacza, że taki wniosek będzie milej widziany przez bank niż wniosek osoby samotnej. kredytobiorca. Wzięcie kredytu hipotecznego ze współkredytobiorcą, który posiada negatywną przeszłość kredytową może skutkować odmową banku. Jeśli u innego kredytodawcy również otrzymamy odmowę, jeszcze bardziej pogorszy się nasza pozycja, gdyż Biuro Informacji Kredytowej odnotowuje również odmowy udzielenia kredytów. Utrudnieniem może być również współkredytobiorca bez stałego dochodu.

Taka sytuacja komplikuje sytuację w parze, podobna sytuacja nie zaistnieje w przypadku singla. Zawsze mamy świadomość tego, ile wynoszą nasze zarobki, i czy mieliśmy problemy z płatnościami.

Singiel, sposoby na podniesienie zdolności kredytowej
Jeśli decydujemy się na kredyt hipoteczny jako singiel to swoją pozycję negocjacyjną z bankiem możecie poprawić poprzez: Ubezpieczenie na życie z cesją na bank, czy też znalezienie wiarygodnego poręczyciela .

Takie działanie może poprawić ocenę banku, ale także zwiększyć kwotę dostępnego kredytu bądź wydłużyć okres kredytowania. Podjęte kroki powinny zostać jednak wcześniej skonsultowane z kredytodawcą.

Artykuł sponsorowanyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here