Naga MarketsKredyt gotówkowy - najniższe oprocentowanie
Kredyt gotówkowy na dowolny cel to najczęstszy wybór Polaków, jeśli weźmiemy pod uwagę finansowe wsparcie, jakie udzielają banki komercyjne działające na terenie naszego kraju. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo zaciąga się je łatwo, szybko, przy minimum formalności, do tego na preferowaną wartość i czas spłaty.

Aby jednak móc cieszyć się kredytem na preferencyjnych warunkach, warto dobrze poznać różne oferty konkurencyjnych względem siebie instytucji. Każda z nich oferuje zupełnie inne kredyty. Sprawdź, jak wybrać tani kredyt gotówkowy z najniższym oprocentowaniem.

Kredyt gotówkowy – jak wybierają Polacy?

Polacy chcą kredyt gotówkowy, który nie będzie generował wysokich kosztów. Najchętniej wybierają zobowiązania zupełnie darmowe, chociaż takie oferowane są stosunkowo rzadko. Priorytetem jest więc niskie oprocentowanie, które będzie gwarancją opłacalności tego rodzaju finansowego wsparcia.

Co jeszcze jest ważne, wybierając kredyt gotówkowy? Najniższe oprocentowanie to czynnik priorytetowy, ale równie istotny dla polskich kredytobiorców jest niska rata oraz czas trwania umowy z bankiem. Niestety, Polacy nadal nie zaliczają się do grupy świadomych klientów banków. Ujmując jedynie takie kryteria, nadal nie są w stanie wybrać atrakcyjnego kredytu gotówkowego. I chociaż banki rzeczywiście oferują dzisiaj korzystne możliwości otrzymywania finansowego wsparcia, to aby móc takim się cieszyć, należy skupić uwagę również na innych parametrach.

Kredyt gotówkowy a koszty

Eksperci rynku finansowego jednoznacznie wskazują, że kredyt gotówkowy musi charakteryzować się jak najniższym wskaźnikiem RRSO, który pokazuje całkowite koszty zobowiązania. W jego skład wchodzi nie tylko oprocentowanie czy wysokość comiesięcznej raty, ale także dodatkowe opłaty, z jakimi musi liczyć się kredytobiorca. Do takich zalicza się odsetki za zwłokę w spłacie, opłaty związane z wcześniejszą spłatą kredytu, konieczność nabycia płatnych produktów bankowych, jak ubezpieczenie czy otwarcie rachunku bankowego do obsług kredytu oraz ewentualne prowizje, jakie instytucja bankowa pobierze za uruchomienie zobowiązania. Dopiero wtedy można wybierać kredyt gotówkowy, gdzie najniższe oprocentowanie wcale nie wskazuje najlepszej oferty i każdy klient powinien być tego świadomy. Dodatkowe koszty mogą być tak wysokie, że całe zobowiązanie stanie się zupełnie nieopłacalne.

Kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem – aktualne oferty banków

Musisz wiedzieć, że nie ma dwóch identycznych ofert kredytowych. Okazuje się, że nawet kredyt gotówkowy proponowany w tym samym banku będzie różny dla każdego klienta. Instytucje biorą pod uwagę indywidualną sytuację kredytobiorcy, uwzględniając jego zdolność kredytową i warunki finansowe do spłaty zobowiązania. Patrzą również na lojalność, niektóre oferty są korzystniejsze dla stałych klientów, inne dla tych nowych. Propozycje są tak różne ze względu na własną politykę kredytową, którą prowadzą banki. I chociaż zobowiązania kredytowe muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami polskiego prawa, to jednak ich warunki znacznie się od siebie różnią.

Według Polaków najlepszy kredyt charakteryzuje się niskim oprocentowaniem. Jak jednak wybrać zobowiązanie, które rzeczywiście takie zapewnia? Należy przede wszystkim poznać co najmniej kilka konkurencyjnych względem siebie ofert, by móc porównać oferowane warunki.

Dzisiaj na szczęście nie trzeba już odwiedzać kolejnych oddziałów banków, by zbierać informacje o aktualnych ofertach – to w czasach pandemii koronawirusa jest szczególnie korzystne. Obecnie z powodzeniem udaje się poznać sytuację na rynku kredytowym poprzez analizy ofert w internecie, wystarczy dostęp do sieci.

Pamiętajmy jednak, że trzeba patrzeć na bieżące propozycje, ponieważ te sprzed miesiąca mogą jedynie wprowadzać w błąd – sytuacja kredytowa zmienia się dzisiaj naprawdę szybko.

Warto zweryfikować oferty, patrząc na internetowe rankingi kredytowe. Takie zestawienia uwzględniają najważniejsze warunki zobowiązań danego rodzaju. Zawierają czynniki, które mają znaczenie dla opłacalności i atrakcyjności kredytów, w tym również oprocentowanie.

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie szukać?

Jak jeszcze znaleźć dobry kredyt gotówkowy? Najniższe oprocentowanie – kalkulator kredytowy sprawdzi się idealnie, by takie wyliczyć. To narzędzi także dostępne jest w internecie. Wystarczy wpisać w rubryki odpowiednie wartości, by w kilka sekund uzyskać informacje w zakresie całkowitych kosztów zobowiązania. Pamiętajmy oczywiście, że zarówno ranking, jak i kalkulator nie wskaże ostatecznych propozycji banków, bo jak wspomnieliśmy, te zostają dobierane indywidualnie. Z całą pewnością jednak stają się niezwykle pomocne, jeśli pod uwagę weźmiemy racjonalny wybór opłacalnego zobowiązania z niskimi kosztami. Nie ma wątpliwości, że szacowanie kosztów kredytowych przy pomocy rankingów i kalkulatorów online to dzisiaj jedna z lepszych opcji, która pozwala wybrać kredyt gotówkowy na preferencyjnych warunkach, dobrany ściśle do indywidualnych potrzeb, ale też możliwości dogodnej spłaty.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here