Naga MarketsKredyt gotówkowy kalkulator 2021 - jak znaleźć najlepszą ofertęCzy wiesz, że to właśnie kredyt gotówkowy jest najczęściej zaciąganym zobowiązaniem bankowym? Okazuje się, że każdy dorosły Polak przynajmniej raz brał właśnie takie wsparcie finansowe. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kredyt gotówkowy na dowolny cel zaciąga się szybko i przy minimum formalności, a współpraca z bankiem jest w pełni bezpieczna.

Czy Polacy potrafią wybierać dobry kredyt gotówkowy? Dowiedz się, jak weryfikować oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , które trafiają na rynek usług finansowych.

Dobry kredyt gotówkowy, czyli jaki?

Zdanie samych kredytobiorców nieco różni się od wytycznych ekspertów kredytowych. Polacy popełniają spory błąd, ponieważ przeważnie wybierają ten kredyt gotówkowy, który charakteryzuje się niskim oprocentowaniem, stosunkowo niskimi ratami w skali każdego miesiąca i krótkim czasem trwania umowy kredytowej. Oczywiście, są to ważne czynniki, wspomnieć jednak należy, że to nie wszystkie parametry, jakie mają znaczenie dla opłacalności i atrakcyjności danego zobowiązania.

Eksperci rynku kredytowego przyznają, że dobry kredyt gotówkowy to ten, który generuje najniższe koszty całkowite. Przydaje się więc kalkulator kredytu gotówkowego, by móc oszacować wskaźnik RRSO. Pamiętajmy, że banki udzielają zobowiązania finansowe dla zysku, a wszelkie koszty są dla nich zarobkiem. Pobierają więc nierzadko niskie prowizje za udzielenie kredytu, żądają opłat za ubezpieczenie albo prowadzenie konta. Weryfikują wartość tychże kosztów, można wskazać dobry kredyt gotówkowy.

Coraz częściej znaczenie ma nie tylko opłacalność kredytowa, ale także atrakcyjność samego zobowiązania, w tym komfort współpracy z daną instytucją bankową.

Dzisiaj najbardziej preferowaną formą jest kredyt gotówkowy online, czyli ten zaciągany bez konieczności wychodzenia z domu, bo przez internet. Polacy są liderami, jeśli uwzględnimy zainteresowanie i częstotliwość wykorzystywania bankowości mobilnej.

Liczy się także jakość obsługi klienta, najchętniej poprzez platformę internetową, możliwość dobierania dodatkowych produktów na preferencyjnych warunkach czy opcja korzystania z oferowanych przez bank bonusów. Coraz więcej instytucji oferuje między innymi tzw. wakacje kredytowe, które umożliwiają przerwę w spłacaniu comiesięcznych rat, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pamiętajmy jednocześnie, że nie ma uniwersalnego, najlepszego kredytu gotówkowego. To produkt bankowy niezwykle elastyczny, wręcz “szyty na miarę” indywidualnych potrzeb, oczekiwań, ale i możliwości spłaty. To dlatego również nie ma dwóch identycznych zobowiązań kredytowych, a same banki konstruują ostateczną ofertę, patrząc na wymagania potencjalnego klienta, ale i jego zdolność kredytową.

Nie warto słuchać opinii innych ani patrzeć na chwytliwe hasła reklamowe. Kredyt gotówkowy jest dobry wtedy, gdy spełnia wszystkie oczekiwania potencjalnego klienta danego banku. Nie ma jednak wątpliwości, że z powodzeniem udaje się porównać konkurencyjne kredyty, by wybrać optymalną opcję.

Jak weryfikować oferty, by wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Wspominaliśmy już o kalkulatorze kredytowym dostępnym na www.totalmoney.pl, który pozwala wyliczyć całkowite koszty kredytu gotówkowego. To samo narzędzie świetnie sprawdza się, by wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, ale również, aby wyliczyć zdolność kredytową. Dzięki temu potencjalny klient dowiaduje się, czy w ogóle ma szansę na otrzymanie zobowiązania kredytowego na dowolny cel. To dobra opcja, by  upewnić się w ramach możliwości współpracy z bankiem. Decyzja odmowna może skutkować pogorszeniem historii kredytowej, w związku z czym kolejne instytucje bankowe mogą także nie udzielić potrzebnego wsparcia.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym narzędziu, które weryfikuje konkurencyjne oferty bankowe. To ranking kredytów gotówkowych. Takie zestawienie dostępne jest w sieci bezpłatnie, ale potencjalny kredytobiorca musi wiedzieć, którą porównywarkę wybrać. Ranking musi być aktualny, najlepiej z bieżącego miesiąca. Powinien być opublikowany na niezależnym portalu o tematyce finansowej, bo banki mogą wprowadzać w błąd, przedstawiając walory tylko własnych propozycji.

W rankingu muszą być uwzględnione parametry, jakie mają największe znaczenie w zakresie współpracy z bankiem. Pod uwagę zawsze warto brać oprocentowanie, wysokość comiesięcznej raty, czas współpracy z bankiem, ale też prowizje za udzielenie kredytu, opłaty za ubezpieczenie czy prowadzenie konta. Ranking wskaże także zobowiązania kredytowe, które mogą być zaciągane przez internet, przedstawią też warunki weryfikacji zdolności kredytowej oraz czas wypłaty środków. To ważne aspekty, które mogą mieć znaczenie w zakresie wyboru konkretnego produktu kredytowego.

Trzeba wiedzieć, że decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego musi być podejmowana tylko racjonalnie. Fakt, że dzisiaj banki chętnie współpracują z klientami, a większość Polaków posiada właściwą zdolność kredytową, bardzo często prowadzi do zbyt impulsywnych decyzji. Takie nierzadko doprowadzają niestety do tzw. pętli zadłużenia i utraty płynności finansowej.

Artykuł partnera

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here