Naga Marketsgiełda kryptowalutowa krakenGiełda kryptowalut Kraken oferuje nawet do 100 000 USD nagrody każdemu, kto pomoże rozwiązać tegoroczną, największą zagadkę rynku blockchain: co stało się z coinami z platformy QuadrigaCX

Kraken ogłosił w czwartek, że zapłaci nagrodę użytkownikom, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu kanadyjskiej giełdy. Wszelkie wskazówki wysyłane na platformę będą z kolei udostępniane organom ścigania – poinformowała firma w poście na blogu. Nagroda jest płatna w formie walut typu fiat lub kryptowaluty.

“Konkurs”

Aby wziąć udział w – o ile można to tak nazwać – konkursie, Kraken zachęca użytkowników do odsłuchania dwóch podcastów, które opisują to, co jest już znane w sprawie QuadrigaCX.

“Kraken daje do 100 000 USD (fiat lub krypto) jako nagrodę za wskazówkę, która najlepiej doprowadzi do odkrycia brakujących 190 milionów dolarów USA” – czytamy w poście Kraken.

Problemy giełdy

W rzeczywistości, według dokumentów sądowych, QuadrigaCX jest winna około 115 000 klientom około 137 milionów dolarów w kryptowalutach i kolejne 53 miliony dolarów w postaci fiducjarnej, czyli łącznie 190 milionów dolarów.

Sprawa jest co najmniej dziwna. Założyciel firmy QuadrigaCX, 30-letni Gerald Cotten, zmarł w grudniu 2018 roku w Indiach z powodu ostrej infekcji jelit. Giełda nie mogła po tym uzyskać dostępu do zimnych portfeli, ponieważ tylko Cotten miał do nich dostęp i posiadał klucze prywatne. Zdecydowana większość aktywów Quadriga została więc w praktyce utracona.

Wdowa po Cottenie, Jennifer Robertsen, powiedziała w sądzie, że ​​był on jedyną osobą na giełdzie, która posiadała prywatne klucze do swoich zasobów kryptograficznych.

Do tej pory Quadriga i badająca sprawę firma audytorska Ernst & Young (EY) odblokowały znaczną część środków pieniężnych, które były przetrzymywane przez różne podmioty trzecie.

Niedawno opublikowany raport pokazuje jednak chaos, który musiał panować na platformie:

“W dniu 6 lutego 2019 r. Quadriga nieumyślnie przetransferowała 103 bitcoiny o wartości 468 675 USD na zimne portfele Quadriga, do których Spółka obecnie nie ma dostępu. Trwają prace z zarządem, które mają pomóc pobrać te kryptowaluty z różnych zimnych portfeli, jeśli to możliwe.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here