Naga MarketsGiełda kryptowalut Kraken przewiduje, że BTC może odnotować wzrost ceny nawet o 200 proc. w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

  • Czy BTC wzrośnie wkrótce o 200 proc.? 
  • Tak uważa jedna z głównych giełd na rynku kryptowalut, Kraken.
  • Firma opublikowała właśnie swoją prognozę.

Kraken: BTC wzrośnie o 200 proc.

Duża amerykańska giełda kryptowalut, Kraken, opublikowała raport, w którym przewiduje, że w nadchodzących miesiącach bitcoin (BTC) wzrośnie o od 50 do 200 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport zauważa, że ​​bitcoin odnotował 24 lipca najniższy poziom zmienności od 21 miesięcy i stwierdza, że ​​po 12 historycznych minimach zmienności BTC (między 15 proc. a 30 proc.) zwykle następował wzrost o 140 proc.

Ponieważ sierpień jest zwykle trzecim najbardziej niestabilnym miesiącem pod względem wahań cen BTC, Kraken przewiduje, że wzrostowy impet wytworzony przez bitcoina pod koniec lipca będzie trwał przez kilka następnych miesięcy.

Kraken podkreślił, że niedawny wzrost kryptowaluty sprawił, że lipiec 2020 r. był drugim lipcem w historii BTC pod względem wyników cenowych. Wcześniej z czymś takim mieliśmy miejsce w 2011 roku. Lipiec był zwykle trzecim najsłabszym miesiącem kalendarzowym dla bitcoina.

Kurs bitcoina

Skok ceny bitcoina o 14,5 proc. w okresie od 27 do 31 lipca doprowadził do 24-procentowego wzrostu ogólnego wyniku w tym miesiącu, co zapewnia rynkowi dalszy wzrost. Przynajmniej według Krakena.

Raport zauważa również, że 30-dniowa krocząca korelacja bitcoina ze złotem podskoczyła do rocznego maksimum 0,93 dokładnie 31 lipca. Skok nastąpił po tym, jak miesięczna korelacja spadła do najniższego od 10 miesięcy poziomu -0,66 2 lipca.

Dziś za 1 BTC płaci się na giełdach kryptowalut ok. 11 600 USD, co przekłada się na skok ceny o 2 proc. w skali doby. Z kolei za 1 ETH trzeba zapłacić aż 397 USD, czyli 6 proc. więcej niż wczoraj. Możliwe, że oznacza to, że ether przygotowuje się do przebicia psychologicznej bariery na wykresie 400 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here