Naga Markets

Krajowe indeksy należały wczoraj do najsłabszych na globie. Najmocniej zniżkowało Pekao (-4,8%) i PGE (-4,2%)W czwartek kluczowe indeksy w Europie i USA nie zmieniły istotnie swojej wartości – indeksy DAX i CAC40 zyskały po 0,6%, Nasdaq podrożał o 0,4%, symbolicznie o 0,1% przecenił się S&P 500. Dziś na azjatyckiej sesji przeważają lekkie wzrosty. Notowania kontraktów terminowych na indeksy rynków rozwiniętych oscylują na poziomach wczorajszych zamknięć.

Krajowe indeksy należały wczoraj do najsłabszych na globie

Krajowe indeksy należały wczoraj do najsłabszych na globie. W indeksie WIG20 (-0,8%) najmocniej zniżkowało Pekao (-4,8%) i PGE (-4,2%). Bank Pekao lekko naruszył wczoraj wsparcie na okrągłym poziomie 70 zł, jednak zakończył sesje równo na tym poziomie – ostatnim dwóm sesjom towarzyszy większa wartość obrotów, wynikająca zapewne z publikacji słabszych od oczekiwań wyników.Na przeciwległym biegunie w indeksie sesję zakończył CD Projekt (+5,5%) i Allegro (+5,4%), które przed wczorajszą sesją podało wstępne skonsolidowane dane za I półrocze. W indeksie mWIG40 (-1,7%) najmocniejszym walorem było TS Games (+8,1%) – spółka powróciła tuż nad okrągły poziom 100 zł. Na dnie po słabszych wynikach znalazł się ING (-5,6%). W indeksie sWIG80 (-0,4%) największe zmiany odnotował Bumech (-14,7%) i Captor Therapeutics (+10,3%).

Wczoraj Bank Anglii, zgodnie z konsensusem, podniósł główną stopę procentową o 50 pb do 1,75%. Narodowy Bank Czeski pozostawił stopy na dotychczasowym poziomie. Dziś z Ukrainy wypłyną kolejne trzy statki ze zbożem. Narodowy Bank Polski podał, że zysk netto sektora bankowego w I półroczu wyniósł 11,6 mld zł (+90% r/r), w czerwcu strata wyniosła jednak 1,32 mld zł.

Dziś wyniki opublikował już PKN Orlen  – zysk netto w I półroczu wyniósł 6,53 mld zł wobec 4,12 mld zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, w samym II kw. zysk netto wyniósł 3,68 mld zł.

Dziś w kalendarium makro odczyt niemieckiej produkcji przemysłowej i kluczowe dane tego tygodnia z amerykańskiego rynku pracy – stopa bezrobocia i zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym i pozarolniczym.

Autor: Marcin Brendota, Ekspert ds. Analiz

Zobacz również:

NED

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here