Naga MarketsKurs dolara rośnie w siłę. Krajobraz na Forex ewoluuje, a fundamenty wracają do gry - uważa Bank of AmericaKurs dolara w koszyku walut indeksu DXY rośnie kolejny dzień, a czynniki fundamentalne będą jeszcze bardziej go wspierać – uważa Bank of America. Analitycy BofA sądzą, że apetyt na ryzyko, który pchał rynki jeszcze do niedawna, zaczyna ustępować fundamentom.

  • Dolar spadł do neutralnych poziomów wyceny
  • Krajobraz w końcu poszerzył się o czynniki fundamentalne
  • Poprawiające się fundamenty w USA zapewnią dolarowi wiatr w plecy

Apetyt na ryzyko ustępuje fundamentom

– Apetyt na ryzyko był dominującym czynnikiem na rynkach walutowych od marca ubiegłego roku, kiedy oficjalna polityka sektorowa zaczęła agresywnie wspierać rynki, przyczyniając się do załamania premii za ryzyko walutowe, gdy dolar amerykański spadł z powrotem do obecnie neutralnych poziomów wyceny – zauważa BofA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak według analiz banku, krajobraz w końcu poszerzył się o tradycyjne czynniki fundamentalne, w tym względne stopy procentowe. Biorąc pod uwagę wzrost w USA na poziomie 6 proc. i rentowności w USA na poziomie 1,75 proc. w tym roku, BofA zauważa, że ma to znaczenie.

– Zmiany czynników wspierają naszą tezę, że poprawiające się fundamenty w USA zapewnią dolarowi amerykańskiemu wiatr w plecy, zwiększając ryzyko rajdu w miarę rozwoju roku – dodaje BofA.

Kurs dolara (indeks DXY) pokonuje kluczowy opór

Dolar w lutym bardzo dobrze radzi sobie w stosunku do swoich głównych konkurentów. W poniedziałek notowania DXY dotarły do kluczowego oporu w obrębie 91,00.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, strefa ta została pokonana wraz z zamknięciem wczorajszej sesji. Dynamiczny opór stanowi teraz 100-dniowa średnia krocząca, od której cena odbiła ostatnio na początku listopada 2020 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | co to jest płatność blik | cd projekt red akcje | btc prognozy | dolar kurs | kurs.funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here