Naga Marketswalmart.topic.395-sfSpanKażdy, kto interesuje się amerykańską giełdą (bądź orientuje się choć trochę na życiu w USA), wie czym jest Walmart. Firma ta jest największa siecią supermarketów na świecie, dostarczając żywność i inne niezbędne do życia produkty setkom milionów Amerykanów. Dzisiejsze wyniki spółki okazały się słabsze od oczekiwań. Ponoć jednym z czynników odpowiadających za to są częste kradzieże w sklepach.


Zysk Walmarta w drugim kwartale tego roku spadł do 3,48 mld USD (1,08 USD na akcję). We wcześniejszym kwartale wynosił 4,06 mld USD lub 1,26 USD za akcję. CEO spółki Greg Foran powiedział, że kradzieże w sklepach są jedną z trzech głównych przyczyn odpowiedzialnych za słabsze od oczekiwań wyniki firmy. Według szacunków, klienci i pracownicy Walmarta kradną rocznie towar o wartości 3 mld USD.

Pozostałe czynniki odpowiedzialne za rozczarowujące dane to podwyżka płac dla pracowników oraz spadek marży brutto, szczególnie z powodu mniejszych od oczekiwań zysków ze sprzedaży leków. “Przedstawione czynniki nie są krótkotrwałe, mogą stanowić wyzwanie przez pozostałą część roku” – powiedział Foran. “Jesteśmy mocno rozczarowani. Nie będziemy jednak tkwić w miejscu. Wiemy, że stać nas na więcej i osiągniemy to”.

Walmart szczególnie poważnie postanowił zająć się problemem kradzieży. W 300 z 4500 swoich sklepów testuje nowe drzwi wykrywające kradziony towar. Przy kasach stoją specjalni pracownicy nazywani “witaczami”, którzy wbrew nazwie obserwują opuszczających sklepy oraz zawartość koszyków. Po sklepie chodzi również większa liczba ochroniarzy w cywilu, mających szukać potencjalnych złodziei.

walmart

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here