Naga Markets

Krach Terra (UST) może pociągnąć Avalanche (AVAX) w kierunku 15 USDW ciągu ostatnich 30 dni notowania kryptowaluty Avalanche (AVAX) przeceniły się o przeszło 60%, a w czwartek token był jedną z najgorzej radzących sobie monet na całym szerokim rynku. Poza trwającą korektą przyczyn złego zachowania projektu należy dopatrywać się w jego współpracy z ekosystemem Terra, a także narastającym strachem i niepewnością inwestorów.

  • Upadek Terra oraz jej stablecoina UST podważył zaufanie inwestorów do krytpowalut
  • Jeszcze do niedawna sieć Avalanche współpracowała z ekosystemem Terra, co wyraźnie wpłynęło na nastawienie inwestorów
  • Projekt Avalanche na skutek upadku UST może wkrótce powędrować w kierunku 15 USD
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Sieci Avalanche ciąży niedawna współpraca z Terra

Choć większość kryptowalut zdołała otrząsnąć się po upadku stablecoina UST, tak inwestorzy Avalanche wciąż czują silny niepokój.Dzieje się tak za sprawą współpracy obu projektów, podczas której Terra nabyła Avalanche o wartości aż 100 mln USD, co miało miejsce w ramach tzw. “treasury swap”. Oznacza to, że Luna Foundation Guard posiada około 1,97 miliona tokenów AVAX, które w przypadku potencjalnych egzekucji majątku fundacji szybko zostaną upłynnione.

Spadki kursu Avalanche napędzane są więc strachem, który pojawił się w związku z informacjami o unikaniu płacenia podatków przez Terra oraz pozwami, które zapowiedzieli inwestorzy wobec Terraform Labs.

 

 

Co ciekawe, jak dotąd LFG nie sprzedał żadnego tokena AVAX, jednak panika spowodowała, że token Avalanche spadł od początku miesiąca o prawie 50%, tracąc w czwartek niemal 15% wartości.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Terra pociągnie AVAX w dół?

Z technicznego punktu widzenia, cena AVAX może do końca maja spaść o kolejne 40%, pod warunkiem wybicia dołem z formacji niedźwiedziej chorągiewki.

Notowania AVAX/USDT Źródło: KUCOIN
Notowania AVAX/USDT Źródło: KUCOIN

Formacja tworzy się, gdy podczas trendu spadkowego cena rozpocznie konsolidację, tak jak ma to miejsce w ciągu ostatnich dni. Jeśli więc notowania przebiją się poniżej dolnej linii trendu (co obecnie ma miejsce) powinna ona spaść o wartość, jaką prezentuje drzewiec, co w tym przypadku powinno zakończyć się spadkiem w okolice 17 USD.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here