Naga Markets
Gary-Gensler
Przewodniczący SEC Gary Gensler.

Amerykański urzędnik rządowy – Gary Gensler zabrał glos w sprawie krachu ekosystemu Terra oraz przynależnej do niego kryptowaluty LUNA i stablecoina UST. Odnosząc się do tej sytuacji, stwierdził, iż w przestrzeni tej jest więcej ‘’nieudanych projektów’’. W jego opinii upadki kolejnych wirtualnych walut wyrządzą szkodę większej liczbie inwestorów, co w efekcie przełoży się na mniejsze zaufanie do pozostałych rynków. 

Krach projektu Terra pogrzebie więcej kryptowalut

Kryptowaluta LUNA i stablecoin UST do niedawna należały do największych projektów kryptograficznych. Ekosystem Terry okazał się jednak wadliwy. Bessa na rynku wirtualnych walut doprowadziła do tego, że kurs UST spadł poniżej 1 dol. Panika inwestorów zepchnęła tę pozornie ‘’stabilną’’ kryptowalutę do okolic 0,08127 dol. obecnie. Cały projekt Terra rozsypał się, niczym domek z kart, pozostawiając inwestorów z prawie nic niewartymi coinami. LUNA również szoruje po dnie. Jej cena spadła z poziomów powyżej 100 dol. odnotowanych jeszcze w kwietniu br. do 0,0001403 dol. aktualnie. Warto dodać, że obok Bitcoina (BTC) stanowiła ona zabezpieczenie dla UST. 

Po klęsce stablecoina, który zajmował drugą pozycję w swojej kategorii zaraz po Tetherze (USDT), przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wyraził swoje obawy dotyczące całego rynku kryptowalut. W środę oznajmił on dziennikarzom, iż w jego opinii wiele podobnych projektów upadnie.

Gary Gensler dodał, że multum osób ucierpi w zbliżonych okolicznościach, tracąc zaufanie do pozostałych wirtualnych walut, a później również do reszty rynków. Urzędnik ten po raz kolejny podkreślił, iż kryptowaluty cechują się dużą zmiennością, co czyni je wysoce niestabilnymi i ryzykownymi aktywami. 

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

NED

Droga do regulacji rynku

Przewodniczący SEC od dłuższego czasu nie pała sympatią do przestrzeni kryptowalutowej. Kiedyś porównał ją nawet do Dzikiego Zachodu, który trzeba okiełznać poprzez odpowiednie ramy prawne. 

W opinii Gary’ego Genslera wirtualne waluty mogą trafić do głównego nurtu, ale tylko wtedy, gdy zostaną we właściwy sposób uregulowane. Urzędnik ten zwrócił uwagę na fakt, że sam rynek dynamicznie się rozwija i przyciąga do siebie coraz więcej osób. Z uwagi na to, iż po tę klasę aktywów często wyciągają ręce inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych, wytwarza to większy nacisk na potrzebę ich ochrony. 

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here