Naga MarketsKrach na rynku akcji! Indeksy giełdowe mocno w dół, DAX poniżej 12 000 pkt
Rynek akcji w odwrocie

Pomimo dnia wolnego w Polsce, globalne rynki działają normalnie. Dziś możemy obserwować wyraźnie negatywny sentyment na rynku akcji. Indeksy giełdowe na całym świecie nurkują. Sesja w Europie zakończyła się na dotkliwym minusie, niemiecki indeks giełdowy DAX stracił aż 4,5%, z kolei indeksy w USA pogłębiają przecenę. Czy to już czas na druga falę spadków?

  • Silna wyprzedaż na rynku akcji, DAX traci 4,5%
  • Indeksy w USA również toną, Dow Jones zniżkuje ponad 5,7 procent!
  • Nasdaq 4% pod kreską, S&P500 traci 4,6%
  • Czy czeka nas kolejna fala spadków?

Indeksy giełdowe mocno w dół, DAX traci 500 punktów

W tym tygodniu wzrosty na rynku akcji wyraźnie wyhamowały, niemniej chyba nikt nie spodziewał się aż tak dramatycznej wyprzedaży. Oczywiście po ostatnich silnych, wręcz euforycznych wzrostach, korekta musiała kiedyś się pojawić… Jednak pytanie czy obecnie obserwowana przecena to jedynie chwilowa realizacja zysków, a moze powrót do tendencji z przełomu lutego i marca czyli dotkliwych spadków?

Jak widzimy sytuacja jest bardzo dynamiczna. Po spadkach z przełomu lutego – marca raczej nikt nie spodziewał się tak mocnego odbicia w górę. Straszenie w mediach największą recesją w historii oraz wszechobecna panika wzmagała negatywne nastroje. Niemniej jak się okazało, główne światowe indeksy odrobiły znaczną cześć spadków, a amerykański NASDAQ wybił nawet nowe historyczne rekordy. W ostatnim czasie mamy więc do czynienia ze skrajnymi emocjami, od paniki po euforię. Czyżby teraz przyszedł czas na powrót negatywnych nastrojów i panicznego wyprzedawania akcji?

Patrząc na sytuację techniczną na indeksie DAX, dzisiejsza świeca D1 ma ponad 500 punktów. Jest to największy taki dzienny spadek od czasu odbicia, którego doświadczyliśmy pod koniec marca. W całym ostatnim impulsie co prawda mieliśmy już do czynienia z podobną przeceną, jednak nie była ona tak dynamiczna. Aktualnie kluczowym wsparciem powinien być poziom 11 750 pkt, gdzie oprócz dolnego ograniczeni układu 1:1, znajduje się również mierzenie 23,6% Fibonacciego.

DAX pod presją, indeks mocno traci
DAX wraca do tendencji spadkowej?

Zobacz także: Złoty traci kolejny dzień z rzędu, dolar, euro i frank w górę, USD/PLN po 3,9250 zł

Załamanie na amerykańskim indeksie S&P500

Potężne spadki obserwujemy także na rynku amerykańskim, gdzie od początku sesji utrzymują się negatywne nastroje. Patrząc na sytuację techniczną na indeksie S&P500, możemy obserwować największą spadkową świecę D1 od czasu kiedy doszło do dynamicznego odbicia po przecenie z przełomu lutego – marca.

Niemniej pomimo tak silnej wyprzedaży, przyjrzyjmy się “na chłodno” sytuacji technicznej. Notowania indeksu S&P500 zbliżają się do ważnego poziomu wsparcia. Zgodnie z metodologią Overbalance, poziom 3020 pkt wydaje się w tej chwili kluczowy. Jeżeli w tym miejscu pojawią się kupujący, niewykluczone, że obecnie obserwowany ruch okaże się jedynie korektą w dalszej wędrówce na wyższe poziomy.

Jednak z drugiej strony, jeżeli dojdzie do wybicia dołem, niewykluczona jest większa przecena, a może nawet druga fala spadków od której mówi się już od dwóch miesięcy. Czas pokaże…

S&P500 mocno w dół
S&P500 dynamicznie traci, czy to początek nowej fali spadkowej?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here