Naga Markets

Krach na akcjach Mercatora po wstępnych wynikach. W IV kw. spółka straciła 7,7 mln złPodczas dzisiejszej sesji walory Mercator Medical doświadczają prawdziwego załamania, co jest pochodną przedstawienia przez spółkę wstępnych wyników finansowych za IV kwartał 2021. Pomimo nowej fali koronawirusa ceny rękawic ciągle maleją, a to negatywnie wpływa na wyniki firmy, co odzwierciedla ponad 10% spadek kursu.

Kurs Mercatora nurkuje po wynikach

W trakcie czwartkowej sesji Mercator Medical doświadcza prawdziwego krachu swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie aż 10,38%, co oznacza spadek o 10,28 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 99,00 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 88,72 zł, a samo otwarcie miało miejsce z pokaźną luką spadkową.Tłem do tak negatywnego sentymentu na walorach spółki są m.in. wyniki finansowe za IV kwartał zaprezentowane wczoraj wieczorem przez spółkę. Tak duża przecena spowodowała osiągnięcie przez spółkę rocznych minimów, a jej akcjonariusze nie mają zbyt wiele powodów do optymizmu, co potwierdzają słowa CFO spółki (Michał Romański), że firma zmaga się ze spadkiem cen rękawic pomimo powrotu obostrzeń w wielu krajach.

Krach na akcjach Mercatora po wstępnych wynikach. W IV kw. spółka straciła 7,7 mln zł
Notowania Mercator Medical w latach 2019-2022. Źródło: Comparic.pl

Przyglądając się wycenie Mercatora z szerszej perspektywy wskazać należy, że od szczytów z października 2020 walory spółki potaniały o ponad 86%, co pokazuje ogrom skali wyprzedaży. Od tego czasu spółka utrzymywała się w bardzo mocny trendzie spadkowym, choć oczywiście po drodze zdarzały się krótkotrwałe odbicia kursu.

W trakcie ostatnich tygodni wycena spółki nieco się ustabilizowała, oscylując wokół 100 zł za walor, choć końcem listopada widoczne było podbicie wyceny do 153,30 zł (na zamknięciu 29 listopada). Ostatnie dni przyniosły jednak pogorszenie sentymentu, a dzisiejszy krach potwierdza nie najlepsze perspektywy dla Mercatora.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem

Spółka publikuje wyniki za IV kwartał

Grupa Mercator Medical wypracowała szacunkowo ok. 5,3 mln zł wyniku EBITDA (wobec 405,4 mln zł w IV kw. 2020 r.) i ok. 7,7 mln zł straty netto (wobec 348,6 mln zł zysku netto w IV kw. 2020 r.) przy 278,5 mln zł przychodów ze sprzedaży w IV kw. 2021 r. (wobec 652,2 mln zł w IV kw. 2020 r.), podała spółka, prezentując wstępne dane.

XTB

Prezentowane wielkości mają charakter wstępny i szacunkowy. Skonsolidowany raport roczny Grupy Emitenta za 2021 r. jest w trakcie przygotowywania, wskazano również.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,83 mld zł w 2020 r.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pge notowania | kurs euro prognozy na najbliższe dni | amica notowania | giełda lotos | intercars akcje notowania | kghm giełda | bitcoin system |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here