Naga MarketsCena akcji IG Group Holding PLC, brokera notowanego na London Stock Exchange (LSE) osuwają się dziś niemal 13%. Silny spadek wywołała informacja o rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego.

Jak poinformował dziś broker IG Group, ze skutkiem natychmiastowym ze stanowiska zrezygnował Peter Hetherington, CEO tej spółki, który swoje stanowisko piastował od października 2015 roku.

Hetherington ma pozostać w formie, by pomóc przekazać ja swojemu następcy. Jak podaje IG Group, tymczasową rolę CEO przyjął obecny dyrektor generalny Paul Mainwaring, jednakże firma jest na “bardzo zaawansowanym” etapie w poszukiwaniu nowego dyrektora.

13-procentowa przecena

Notowania IG Group na LSE równo tydzień temu przełamały linię trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 2016 roku. W kolejnych dniach spadki były kontynuowane, co w dniu wczorajszym doprowadziło do pokonania wsparcia na poziomie 740,00.

Dziś natomiast rynek otworzył się luką spadkową na poziomie 680,00. Cena jednak konsekwentnie dalej się osuwa i wiele wskazuje na to, że wkrótce przetestowane zostanie wsparcie na poziomie 628,00. Obecnie (godz. 15:58) osunięcie jest bliskie 13%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here