Naga MarketsBitcoiin spadaCeny bitcoina (BTC) i innych wirtualnych walut w niedzielne zostały ponownie silnie przecenione. Wartość kryptowaluty nr 1 na świecie spadła o ponad 50% w porównaniu ze szczytem z połowy kwietnia, pośród kolejnych zawirowań w sektorze aktywów cyfrowych. Zdaniem miliardera Marka Cubana na rynku mamy do czynienia z „Wielkim Odpływem” kapitału. Kurs BTC/USD odbija w poniedziałek po wczorajszym spadku w okolice 31 000 USD.

Bitcoin wzrósł 16%, ether 175%, a dogecoin ponad 5800% w 2021 roku

Weekendowa rzeź w kryptowalutach zwróciła uwagę wielu byków i uczestników rynku, w tym miliardera Marka Cubana, który uważa, że wyprzedaż częściowo zahamowała wzrost dźwigni finansowej i spekulacji na altcoinach oraz doprowadziła do „Wielkiego Odpływu”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek kryptowalut przedłuża spadek, który utrzymywał się w ciągu ostatnich kilku dni. Podkreśla to obawy przed irracjonalnym entuzjazmem na części rynku aktywów cyfrowych i obawy o zintensyfikowanie regulacji w rodzącym się sektorze.

Jednak ostatnie spadki prawdopodobnie wyrządziły szkody przede wszystkim nowym inwestorom. Umieszczając je w szerszym kontekście, bitcoin wciąż rośnie w tym roku o 16%, ether wzrósł do tej pory o 175% w 2021 r., a dogecoin ponad 5800% w ciągu roku.

W piątek Chiny podkreśliły zamiar rozprawienia się z aktywami cyfrowymi, a Departament Skarbu USA poinformował, że planuje egzekwować przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i zażądać zgłaszania rządowi transakcji kryptograficznych powyżej 10 000 USD.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs bitcoina (BTC) odbija po weekendowej przecenie

Notowania BTC/USD silnie spadły w niedzielę popołudniu docierając do poziomu 31 000 USD, skąd już niewiele brakuje do majowego minimum i psychologicznego wsparcia 30 000 USD. Trwałe przebicie tego poziomu powinno wykreować kolejny impuls spadkowy z celem na 27 733 USD oraz 20 000 USD. Z drugiej strony dopiero ponowny wzrost powyżej lokalnego oporu 42 000 USD przywróciłby presję kupujących.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos notowania | pgnig akcje forum | eurusd | xtb akcje | stalprodukt akcje | płatność blik | prognozy giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here