Naga Markets

Krach czy hossa? Co wydarzy się na rynkach w 2023 rokuMiniony rok był okresem wielkiej zmienności. Wysoka inflacja, wojna w Ukrainie oraz widmo kryzysu energetycznego i zbliżającego się krachu zdołowały światowe indeksy. Dziś, wszyscy zastanawiają czy będziemy świadkami twardego, czy miękkiego lądowania?

Co wydarzy się na rynkach w 2023 roku?

Analiza historii może nie da nam konkretnej odpowiedzi, ale wskaże nam prawdopodobne scenariusze jakie mogą być rozgrywane w tym roku przez profesjonalistów. Jak w odniesieniu do poprzednich krachów prezentują się obecnie najistotniejsze wskaźniki makroekonomiczne? Co o potencjalnych zmianach na wykresach mówi nam sezonowość?

Pierwsze tygodnie minionego roku były okresem zadyszki na warszawskim parkiecie. Agresja Rosji na Ukrainę i wybuch wojny za wschodnią granicą zapoczątkował długi trend spadkowy, który miał doprowadzić wykres WIG20 do okolic pandemicznego dołka. Jednak ostatni kwartał 2022 roku przyniósł silne odbicie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zyskują także niemiecki DAX, czy indeksy amerykańskie. Czy te wzrosty będą kontynuowane?

O tym co widzą profesjonalni inwestorzy giełdowi, a czego nie dostrzega tzw. ulica opowie w trakcie bezpłatnego spotkania online zawodowy trader, Mieczysław Siudek. W czwartek, 26 stycznia o 19:00 przedstawi on swój pogląd na rynek, a także odpowie na pytania uczestników.

Zapisz się na bezpłatne spotkanie online z byłym zarządzającym funduszami i uczniem legendarnego Bryce’a Gilmore’a, Mieczysławem Siudkiem i dowiedz się:

  • Na jakie sygnały zwracają obecnie uwagę profesjonalni inwestorzy giełdowi?
  • Jakie scenariusze rynkowe warto rozważyć w kolejnych miesiącach?
  • Jak wykorzystać potencjalny krach na rynkach?
  • Czy to dobry moment na zakup akcji polskich spółek?

ZAPISZ SIĘ

Kim jest Mieczysław Siudek? Obecny na rynku od 30 lat. Pracował w instytucjach rynku kapitałowego, jako makler, dealer, a także zarządzający funduszami w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych. Jako jedyny Polak uczył się Geometrii bezpośrednio od Bryce’a Gilmore’a. Spędził 4 lata w trading roomie z profesjonalnymi traderami z całego świata. Ostatnie lata, to nieustające podnoszenie kwalifikacji w zakresie tropienia Smart Money na bazie analizy Geometrii oraz Wolumenu. Prowadzi serwis i bloga pod nazwą Geometria Rynku. Motto: „Grają pieniądze, nie setupy” określa, gdzie kładzie nacisk podczas analizy rynków.

AVA Trade

Artykuł zawiera link afiliacyjny

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułProkuratorzy przejęli blisko 700 mln dol. w aktywach od byłego CEO FTX w styczniu
Następny artykułDlaczego złoty zachowuje się najgorzej regionie?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.