Naga MarketsWygląda na to, że Elon Musk nie jest jedyną zamożną osobą, która zmieniła swoje stanowisko w stosunku do bitcoina i rynku kryptowalut. Jeszcze w lutym Scott Minerd, dyrektor ds. informatyki w Guggenheim, prognozował długoterminową cenę BTC na poziomie 600 000 USD w oparciu o badania firmy. Dziś dyrektor giganta inwestycyjnego reagując na krach wirtualnych walut nazwał go „Tulipomanią”. Kurs BTC/USD silnie odbija w czwartek w okolice 40 000 USD po wczorajszym spadku do poziomu 30 000 USD.

Bitcoin powtórzy schemat Tulipomanii? BTC przeceniony o ponad 50%

W czasie gdy rynek kryptowalut znalazł się w potężnej bessie, Minerd w swoich dzisiejszych komentarzach na Twitterze twierdził, że pękająca bańka to efekt przewyższającej podaży nad popytem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei Tulipomania to określenie wywodzące się z okresu holenderskiego Złotego Wieku, kiedy ceny niektórych cebulek modnego tulipana osiągnęły niezwykle wysoki poziom, a następnie dramatycznie się załamały.

Jednak założyciel Compound Finance Robert Leshner zdementował tweet Minerda stwierdzając, że jest niedokładny:

Scott bardzo się myli. Podaż kryptowalut (BTC) i innych aktywów kryptograficznych nie rośnie wraz z ceną. To tak, jakby powiedzieć, że podaż akcji rośnie wraz z popytem.

invest

To nie pierwszy raz, kiedy Minerd zmienia swoje stanowisko w sprawie aktywów kryptograficznych. W styczniu powiedział, że BTC spadnie do 20 000 USD.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) wzrasta ponad 10% w czwartek

Notowania BTC/USD odnotowały potężne tąpnięcie w trakcie wczorajszej sesji. Spadający kurs piątą sesję z rzędu zaliczył ponad 14% przecenę docierając do poziomu 30 000 USD, gdzie najprawdopodobniej nastąpiła realizacja zysków z pozycji krótkich. To wywołało silną reakcję popytową wysyłając dziś kurs o 10% w górę i ponownie cena znalazła się powyżej 40 000 USD. Jednak dopiero trwały wzrost powyżej 42 000 USD, a w konsekwencji przebicie ostatniego dołka 47 555 USD wyhamowałoby ostatnią presję podaży. Z kolei dalsze spadki mogą dotrzeć w rejon okrągłego poziomu 20 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Pamietacie kiedy we worek powtorzylem, is BTC to Rat Poison- -trutka na szczury.
    I widzieliscie co bylo we Srode- 19-tego. Scott Minerd ma racje w 100% kiedy mowi o “psychozie tulipana”. To bardzo trafne okreslenie.
    Notowania BTC sa zalezne of rynku gieldy- stocks. To wszystko runie jak te wieze Twin Towers w 2001. To bedzie w czerwcu br. Pare zdarzen bardzo dramatycznych bedzie mialo miejsce w przeciagu lata 2021. Jednym z nich bedzie “disintegracja” N.Y. To przyjdzie jako resultat “Beirut × 1.000”.( polska notacja) – angielska-× 1,000. Nastapi to okolo 06tego dnia miesiaca. Zaczynajac od czerwca/2021. Potem w czasie 24 June do July 13th bedzie ten olbrzymi Super Sun Storm- ktorego magnetyczny effect zmieni z czasem ruch tektonicznie obecnie “zwalczajacych” sie plyt na wielu morzach i na ladach. Wiecej o tym zapoznajcie sie ma sieci w dziedzinie astro-fizyki.
    Tyle na razie. God bless. Peter Zawadowski. 20th of May, 2021.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here