Naga Markets

Wiele wskazuje na to, że w dłuższej perspektywie cena złota będzie rosła, a wraz z nią popyt inwestorów. Ekonomiści spodziewają się, że niedługo na globalnych rynkach powinny pojawić się warunki korzystne dla handlu żółtym metalem, szczególnie w kontekście rosnących oczekiwań rynków na obniżki stóp procentowych. Napięcia w sektorze bankowym w USA również mogą ożywić popyt inwestorów na bezpieczną przystań w dłuższej perspektywie. Pomimo tego, że alokacja kapitału inwestorów w kierunku złota pozostaje niska, prognozy tego metalu są optymistyczne. Kurs XAU/USD wzrasta w środę ponad 1% do poziomu 1930 USD za uncję.

Cena złota przekroczy 1950 USD za uncję w dalszej części roku – TDS

Według prognoz ekonomistów z TD Securities, cena złota będzie rosnąć w dalszej części roku i przekroczy poziom 1950 USD za uncję. Ich zdaniem ostatnie miesiące tego roku powinny być dobre dla inwestycji w żółty metal. Oczekuje się również, że słabość dolara będzie korzystna dla kruszcu w dłuższej perspektywie.Jak na ironię, wyższe stopy są dobre dla cen złota w przyszłości, ponieważ kreują rosnące oczekiwania na szybsze obniżki w długim terminie. Wynikająca z tego słabość dolara powinna być wsparciem dla kursu złota w dłuższej perspektywie – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Napięcia bankowe w USA ożywią popyt na złoto – ANZ

Tymczasem ekonomiści z ANZ Banku podkreślają, że napięcia bankowe w USA powinny ożywić popyt inwestorów na złoto w dłuższej perspektywie. Jednocześnie pomimo mniejszej podwyżki stóp Fed i danych o inflacji z czerwca, które zgodnie z oczekiwaniami wyniosły 0,5% m/m, alokacja kapitału inwestorów w kierunku złota pozostaje niska.

Spodziewamy się, że zawirowania w sektorze bankowym ożywią popyt na złoto ze strony inwestorów w dłuższej perspektywie – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Najnowszy tweet autorstwa Cezarego Grafa dotyczy prognoz dla rynku złota na 2023 rok. Zdaniem autora, żółty metal będzie się podobnie zachowywał jak drewno w roku 2021, co może sugerować, że zobaczymy okres dynamicznego wzrostu. Graff uważa jednak, że złoto jest “totalnym majątkowym No Brainerem”, co jest skrótem myślowym i oznacza, że inwestycja w ten surowiec jest praktycznie pozbawiona ryzyka.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułDane z USA raczej wspierają “gołębi” scenariusz FED
Następny artykułMiliarder Jeffrey Gundlach spodziewa się, że Fed podniesie stopy procentowe w przyszłym tygodniu!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.