Naga Markets

kpmgDrzwi do szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych mogą zostać niedługo otworzone przez pewną firmę z branży fintech, która wyemituje stablecoina powiązanego z GBP. Ta nowo wprowadzona wirtualna waluta będzie dostępna za pomocą giełd kryptowalutowych Gate.io, Bittrex Global i Uniswap. KPMG zostało wyznaczone zaś do przeprowadzania comiesięcznych audytów jej rezerw. 

KPMG przeprowadzi audyt stablecoina GBPT 

Firma z branży fintech – Blackfridge wyemituje ‘’stabilną kryptowalutę’’ powiązaną z funtem brytyjskim. Nowy stablecoin pomoże w zwiększeniu adopcji aktywów cyfrowych w Wielkiej Brytanii. ,,Poundtoken’’ wprowadzony pod symbolem GBPT będzie dostępny na platformach kryptowalutowych tj. Gate.io, Bittrex Global i Uniswap. Ma on mieć pełne wsparcie w GBP. Oznacza to, że każda pojedyncza wirtualna waluta będzie miała jego równowartość utrzymywaną w stosunku 1:1 w rezerwach.

Jedna z największych firm na świecie świadcząca usługi audytorsko-doradcze – KPMG została wyznaczona do przeprowadzania comiesięcznego audytu tego projektu. 

Rosnąca popularność ‘’stabilnych kryptowalut’’

Dyrektor operacyjny Poundtoken – Nicholas Maybin stwierdził, iż stablecoiny stały się integralną częścią rynku wirtualnych walut. Ich początkowa funkcja została sprowadzona głównie do zapewnienia inwestorom możliwości szybkiego dokonania zakupu danej kryptowaluty. Z biegiem czasu zostało to rozszerzone na przekazy pieniężne, pożyczki, czy usługi depozytowe. Tzw. stabilne kryptowaluty odgrywają obecnie ważną rolę w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi). 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułUSD/PLN niweluje poranne wzrosty. Pretekstem odreagowania jest korekta EUR/USD
Następny artykułPrognozy RBNZ: 6 z rzędu podwyżka stóp. Drży rynek nieruchomości w Nowej Zelandii
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here