Naga Marketslewitujące monety bitcoin btc Zdaniem KPMG, wiele jeszcze czasu upłynie zanim Bitcoin czy inna kryptowaluta zyska status pełnoprawnego środka przechowywania wartości. Opublikowane przez spółkę z Wielkiej Czwórki badanie „Instytucjonalizacja kryptoaktywów” stwierdza, że Bitcoin nie spełnia również funkcji wymiany pieniężnej, głównie z powodu braku zaufania oraz możliwości skalowania wykorzystania.

Instytucjonalizacja krokiem do adopcji kryptowalut

Instytucjonalizacja w raporcie KPMG definiowana jest jako wyraźny udział dużych firm z branży fintech, banków, instytucji płatniczych, giełd, brokerów i innych podmiotów finansowych. Zaangażowanie głównych instytucji w przestrzeń kryptowalutową może potwierdzić jej potencjał w zakresie zmniejszenia nieefektywności istniejącej w obecnym globalnym systemie gospodarczym.

W chwili obecnej rynek kryptowalutowy przechodzi fazę spekulacji napędzaną przez inwestycje na poziomie detalicznym. Jednostki częściej obstawiają potencjał cyfrowych aktywów niż to, co mogą praktycznie dostarczyć. Skutkuje to zmaksymalizowanym ryzykiem w przeważnie nieuregulowanej przestrzeni. Badanie KPMG wymieniło zgodność z przepisami jako jedno z wyzwań stojących przed branżą kryptowalutową. Spółki krypto będą musiały jasno zdefiniować swój produkt przed organami regulacyjnymi.

Jednocześnie spójne podejście do definiowania kompleksowych przepisów prawnych dla kryptowalut umożliwi dużym firmom na zainwestowanie znacznego kapitału na stosunkowo młodym jeszcze rynku.

Od spekulacji do instytucjonalizacji

Według Coinbase, współtwórcy raportu KPMG, rynek przejdzie od fazy spekulacyjnej do fazy instytucjonalizacji wraz ze stopniową adopcją przez najbardziej znane instytucje finansowe na świecie. Spółka z San Francisco wspomina, że ​​już buduje skalowalne platformy wymagane do “wejścia dużych graczy w kryptowaluty”.

Dodała, że będą one wyposażone w „rozbudowane systemy pozwalająca na handel o wysokiej częstotliwości i niskim opóźnieniu oraz przejrzyste i wydajne narzędzia do wykrywania cen” w celu przyciągnięcia znacznych środków.

W raporcie KPMG wspomniano, że Coinbase byłby również wykwalifikowanym depozytariuszem, który pozwala na bezpieczne przechowywanie aktywów w sposób zgodny z przepisami.

“Instytucje mają inny zestaw wymogów niż konsumenci detaliczni i muszą skupić się na zgodności, przejrzystości i zarządzaniu, aby móc wygodnie przeprowadzać i szyfrować transakcje” – wyjaśniono w raporcie. Na razie spojrzenie dużych instytucji na Bitcoina jest zróżnicowane, od umiarkowanie ciepłego po skrajnie negatywne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here