Naga MarketsWraz z zakończeniem pierwszej połowy 2018 r. wiodąca, globalna firma audytorska KPMG przeanalizowała wpływ technologii blockchain na dojrzewający rynek fintech. W dniu 31 lipca KPMG opublikowało swój raport na temat trendów inwestycyjnych w segmencie zaawansowanych technologii za pierwsze półrocze 2018 roku.


W raporcie “The Pulse of Fintech 2018” firma KPMG uznaje rozwijającą się branżę blockchain za ważne źródło wzrostu dla sektora fintech na całym świecie. Sprawozdanie zawiera przegląd najważniejszych wydarzeń w globalnym przemyśle fintach i podsumowuje obecne oraz przyszłe tendencje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Badania wskazują, że wzrost inwestycji w technologię blockchain jest “trendem, na który należy zwracać uwagę”:

“Z naszych doświadczeń wynika, że szybki wzrost inwestycji w blockchain można prawdopodobnie przypisać wielu czynnikom, w tym powszechnemu zastosowaniu tej technologii w celu zwiększenia efektywności w instytucjach finansowych”.

Ponadto zwraca się tam uwagę na fakt, iż wszechstronne zastosowanie rozproszonego rejestru wykracza poza usługi finansowe i inne systemy przechowywania i zarządzania danymi.

“Możliwości Blockchain rozciągają się od prowadzenia dokumentacji i rejestracji transakcji po zarządzanie dokumentacją i zarządzanie łańcuchem dostaw. Chociaż do tej pory analizowano ją głównie z punktu widzenia bankowości i ubezpieczeń, w rzeczywistości jej możliwości są ogromne i mogą usprawnić procesy dla dowolnej liczby amerykańskich i globalnych przedsiębiorstw.”

Wraz ze wzrostem zastosowania i pojawiającymi się regulacjami, globalny przemysł blockchain stale przyciąga coraz większą uwagę inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

W raporcie przytoczono zróżnicowane inwestycje w blockchain z różnych jurysdykcji na świecie. Eamonn Maguire, Global Lead of Blockchain firmy KPMG, zauważył, że jednym z dynamicznie rozwijających się ośrodków innowacji jest Azja Południowo-Wschodnia, która “staje się bardzo ważna dla rozwoju blockchain. Ekosystem kulturowy, gospodarka i wiele rządów koncentruje się na rozwoju tej technologii”.

Wydaje się, że rozwijająca się gospodarka cyfrowa, choć znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, będzie nadal sprzyjać komercyjnej i publicznej adopcji w krajach na całym świecie. Oczywiste jest, że pojawiające się regulacje i rozwiązania instytucjonalne są siłą napędową legitymizacji i coraz większego zainteresowania inwestorów w drugiej połowie roku.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUK: Słaby odczyt PMI dla usług
Następny artykułNeutralny odczyt sprzedaży detalicznej w strefie euro
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here