Naga Markets

KOWR nie skorzystał z prawa nabycia akcji połączeniowych PKN OrlenWarszawa, 10.08.2022 (ISBnews) – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) nie skorzystał z prawa nabycia akcji emisji połączeniowej PKN Orlen skierowanej do akcjonariuszy Grupy Lotos, podał PKN Orlen.

“PKN Orlen […] powziął informację o nieskorzystaniu przez KOWR z przysługującego mu na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego […] prawa nabycia 198 738 864 akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 1,25 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 248 423 580 zł […], emitowanych przez spółkę w związku z jej połączeniem ze spółką Grupa Lotos […], które PKN Orlen wyda akcjonariuszom Grupy Lotos” – czytamy w komunikacie.Złożenie przez KOWR przedmiotowego oświadczenia było jednym z warunków rejestracji akcji serii E przez KDPW, przypomniano.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here