Naga MarketsAustralijska komisja nadzoru rynków finansowych (ASIC) poinformowała dzisiaj, że zakończyła z sukcesem śledztwo w sprawie dwóch osób, które prowadziły nielegalną działalność na rynku opcji binarnych bez posiadania właściwych ku temu licencji.


Wyrok w zawieszeniu i kilka tysięcy dolarów kary

Jak udało się ustalić australijskim śledczym Jana Jaros oraz Jakscon Laurence Malcolm Capper zarządzający przedsiębiorstwami Astra Group oraz Old Cambridge prowadzili typową „kotłownię” (ang. boiler room) na rynku opcji binarnych, zachęcając do ryzykownych inwestycji nieświadomych konsumentów. Oba podmioty zatrudniały telemarketerów, którzy kontaktowali się z przypadkowymi osobami proponując pakiety usług finansowych związane z rynkiem OB (tzw. cold calling).

W efekcie obaj oskarżeni otrzymali wyroki trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, jednocześnie Capper musi zapłacić $5 tysięcy grzywny, natomiast Jaros $2 tysiące.

„Jest niezwykle ważne, aby ASIC sprawnie identyfikował i wyłapywał wszystkie przedsiębiorstwa próbujące omijać zabezpieczenia i ochronę gwarantowane przez licencję finansową nadawaną w Australii” – komentuje Peter Kell, zastępca przewodniczącego australijskiego odpowiednika KNF.

Sprzedaż pakietów wartych do $24 tysięcy

Z dokumentów zebranych przez ASIC wynika, że w okresie od co najmniej lutego do grudnia 2015 rku, pracownicy zatrudniani w boiler roomach prowadzonych przez oskarżonych zachęcali rozmówców do zakładania rachunków poprzez serwis Binary.com, licencjonowany na Wyspie Man. Telemarketerzy sprzedawali „pakiety inwestycyjne” o wartości pomiędzy $2995 do $24 tysięcy, które zapewniały między innymi zarządzanie rachunkiem klienckim i prowadzenie transakcji w jego imieniu.

W czasie niespełna roku na dwóch rachunkach bankowych należących do Astra Group oraz Old Cambridge znalazło się ponad pół miliona dolarów zdeponowanych przez klientów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here